logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Zamiast alei śliwkowej - zrobimy tęczową?

lgbt napisy warzymiceKolejne obelgi pod adresem mniejszości seksualnych pojawiły się w Warzymicach. Poprzednie udało się usunąć. Jednak znów nie przejdziemy czystym chodnikiem wzdłuż osiedli warzymickich. Ktoś znów, tym samym kolorem i charakterem pisma obraża społeczność LGBT. Co zaskakujące na jednym z napisów pojawił się "Bóg Honor Ojczyzna"

 

 

 

Prace przy usuwaniu poprzednich napisów wykonali w pocie czoła nasi pracownicy - zajęło im to cały dzień i niemało kosztowało - mówi Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo. Zamiast skierować ludzi do innych, ważnych i pożytecznych prac, musieli zajmować się cały dzień szorowaniem chodnika. Teraz mamy powtórkę z rozrywki.

  reklama

Ostoja

 

Chodnik w Warzymicach jest w zarządzaniu gminy Kołbaskowo. Powstał w 2014 roku w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Rok później pojawiło się oświetlenie, ławki i kosze. Obecnie to ulubione miejsce spacerowe dla mieszkańców osiedli "Różane" i "Tęczowe Ogrody"

To może zamiast alei śliwkowej zrobimy w Warzymicach aleję tęczową, obok jest przecież osiedle Tęczowe Ogrody - mówi jeden z pracowników urzędu gminy. Pomalujmy chodnik na przekór hejciarzom wszystko na różnokolorowe barwy i będzie po sprawie.

  reklama

Ancora

Niestety, w ciągu alei śliwkowej nie ma żadnego monitoringu, dlatego ustalenie sprawców czy sprawcy zdarzenia może okazać się niemożliwe. Jeśli ktoś jednak był świadkiem zdarzenia proszony jest o kontakt z policją.

 

 

Pin It