logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Jesteśmy zasłupkowani!

slupki przeclawNa przecławskim osiedlu "Zielone Pole" przybywa słupków utrudniających parkowanie a czasami nawet przejazd samochodem. Z jednej strony irytuje to okolicznych mieszkańców, którzy mają problem przejechaniem i zaparkowaniem swojego auta. Jednak spółdzielnia stoi twardo w swoich decyzjach, co do lokalizacji i ilości słupków twierdząc, że stawia je tam gdzie prawo zabrania parkowania i jednocześnie dba o swobodny dojazd wozów komunalnych.

 

 

Obserwuję z okna kierowców wjeżdżających z zakrętu. Odliczam czas kiedy ktoś wjedzie w słupek bo słupka nijak nie widać kędy jest się przed zakrętem - pisze jedna z mieszkanek Przecławia. Demonem Prezesa Spółdzielni Zielone Pole jest ściganie i blokowanie miejsc gdzie parkują kierowcy. Taką ma misję. Idee fix. To nic, że sąsiedzi czasem się dogadają, czasem pokłócą ale wspólnie jakoś dają radę mierzyć się z tym problemem. Pan Prezes wytoczył wojnę i oslupkowal pół Przecławia. Jest żółto. W swojej obsesji dostawił do już istniejących słupków jeszcze po dwa. Dla pewności. Takim to sposobem już żaden kierowca nie zaparkuje. Słusznie, porządek być musi !!!!. Gorzej,że również nie wjedzie karetka czy dwie, a Straż Pożarna będzie zajęta wycinaniem słupków żeby dojechać do potencjalnego pożaru.

  reklama

Ostoja

 

I rzeczywiście w Przecławiu w ciągu kilkunsatu miesięcy pojawiło się wiele żółto-czarnych pachołków uniemożliwiających parkowanie w wielu miejscach. A miejsc parkingowych jak na lekarstwo. I niestety nie powstają nowe. Jest ich na tyle dużo, że w niektórych miejscach stawiane są w zbyt dużej ilości, co może spowodować nawet trudny przejazd zwężeniem jezdni. Z zapytaniem o cel ich stawiania zwróciliśmy się do spółdzielni mieszkaniowej.

Oczywiście, nie stawiamy słupków na chodniku - mówi Andrzej Forys ze spółdzielni Przecław Zielone Pole - lecz na drogach w miejscach szczególnie ważnych na przejazd wozów komunalnych. Stawiamy słupki na drogach osiedlowych w miejscach gdzie prawo zabrania parkowania samochodów. Całe osiedle spółdzielcze leży w strefie zamieszkania, gdzie parkowanie jest dozwolone tylko w miejscach wyznaczonych.

  reklama

Tasso

 

Temat nadgorliwości spółdzielni podzielił internautów. "Tracimy miejsca postojowe" "Jesteśmy zasłupkowani" "Nawet gdyby słupków tam 10 postawił. Teren nie może być zastawiony i teraz nie będzie. Przy zastawionym terenie przez auto straż, też nie przejedzie a słupki postawione tak że dają możliwość przejazdu. Problemem uważam jest za mała ilość parkingów i to jest największą bolączką tego osiedla."

W chwili powstawania artykułu otrzymaliśmy obszerne wyjaśnienie sytuacji z przecławskiej spółdzielni, które publikujemy poniżej.

 

slupki pismo 1

 slupki pismo 2

Pin It