logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Chcą przebudować przecławskie progi zwalniające.

progi zwalniajace przeclawTemat dwóch wysokich progów spowalniających w okolicach "Wyspy Malucha" dość często powraca w wiadomościach do naszej redakcji. Kilka lat temu były one tematem interpelacji jednego z radnych gminy. Okazało się ostatecznie że są one wykonane "zgodnie z normą". Jednak mieszkańcy i kierowcy są od lat zupełnie innego zdania. Temat wraca ponownie. Właśnie pojawiła się petycja do gminy o ich przebudowanie.

 

 

Problem spowalniaczy przewijał się już od początku ich powstania - mówi Mateusz Zieliński, niedawny sołtys Przecławia. Nie mogą one utrudniać przejazdu a jedynym ich zadaniem jest spowalniać ruch na danym odcinku. Wspólnie z mieszkańcami pod koniec przyszłego tygodnia złożymy wniosek o ich przebudowę i z nadzieją będziemy czekali na przychylną decyzję. Po otrzymaniu informacji zwrotnej przekażę ją do wiadomości publicznej tak aby każdy zainteresowany mógł się z nią zapoznać.

  reklama

Hair-House

 

Fragment drogi od ronda przy "Evicie" pod górkę przy przedszkolach i nowym osiedlu "Smart Residence" należy do gminy Kołbaskowo. To dość ruchliwa droga, która wyprowadza ruch pojazdów z centrum Przecławia do "ulicówki". Prawdziwy lokaut pojawia się tam w porannym i popołudniowym szczycie kiedy rodzice odbierają swoje pociechy z dwóch przedszkoli i żłobka. Część pojazdów parkuje na ulicy, a pozostali muszą jeździć slalomem.

Jednak zredukowanie wysokości progów najazdowych może spowodować znaczne przyspieszenie ruchu pojazdów przy przedszkolach i może dochodzić w tym miejscu do niebezpiecznych sytuacji. Przebudują progi na standardy to będą potem płakać że ludzie nie zwalniają, tylko prują przy Wyspie Malucha - komentuje jeden z internautów.

  reklama

Jas

 

Spowalniacze zostały wykonane z bardzo ostrych krawężników chodnikowych co przyczynia się do dyskomfortu przejazdu przez nie nawet przy prędkości 10km/h - piszą organizatorzy petycji. Bezpieczeństwo mieszkańców jest priorytetem ale spowalniacze muszą być wykonane w taki sposób aby nie tylko zapewniały bezpieczeństwo i spowalniały ruch ale także nie były uprzykrzające dla kierowców.

Jednym z pomysłów mieszkańców jest wykonanie najazdów wzorowanych na drodze powiatowej w Rajkowie.

Z treścią petycji można zapoznać się na stronie https://www.facebook.com/Mateusz-Zieli%C5%84ski-106136991482021/ oraz skontaktować z autorami celem jej podpisania.

Progi1

Progi3

Progi4

Progi5

Pin It