logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Dwie drogi powiatowe do remontu.

stobno dolujeA właściwie to fragmenty dwóch dróg powiatowych na terenie gminy Kołbaskowo zamierza wyremontować w najbliższym czasie starostwo powiatowe. Chodzi o 2,6km drogi podzielonej na trzy odcinki między Ustowem, Kurowem i Siadłem Dolnym. Oraz remontu doczeka się 2,5km odcinek ze Stobna do Dołuj. To ten fragment drogi, który trzeba było zamknąć na prawie dwa miesiące jesienią 2017 roku.

 

 

Pierwsza inwestycja z pewnością ucieszy mieszkańców nadodrzańskich wsi. Trzy najgorsze odcinki drogi powiatowej Nr 3927Z Szczecin - Siadło Górne zostanie wyremontowane w iście ekspresowym tempie. Generalny remont nawierzchni realizowany będzie na trzech odcinkach: Ustowo – Kurów, o długości ok. 1,3km, Kurów – Siadło Dolne, o długości ok. 0,6km i Siadło Dolne – Siadło Górne, o długości ok. 0,7km. Wskazane odcinki dróg stanowić będą połączenie wyremontowanych uprzednio remontów cząstkowych nawierzchni.

reklama

500 250 KEPS Warzymice

Prace na zlecenie starostwa powiatowego wykona firma "Strabag". Wartość inwestycji to 1,6 mln zł. Uzyskano już 50% dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, jak i również wsparcie z budżetu Gminy Kołbaskowo w wysokości 50% wkładu własnego, który musi pokryć Powiat Policki.

Prace pójdą według podpisanej już umowy ekspresowo. Strabag na wykonanie prac ma 4 miesiące.

  reklama

Hair-House

 

Druga inwestycja będzie trwać przez cały rok 2022. Od stycznia do grudnia. Chodzi o remont drogi powiatowej na odcinku Stobno - Dołuje. Część remontowanego 2,5 km odcinka od leży w granicach gminy Kołbaskowo. To jeden z najgorszych fragmentów dróg na naszym terenie. Często jest to alternatywa dla samochodów omijających centrum.

Trzy lata temu stan tej drogi był tak fatalny, że dochodziło do licznych uszkodzeń samochodów na wysokości Stobna. Spowodowało to konieczność zamknięcia drogi na prawie dwa miesiące. Po szybkim remoncie ostatecznie drogę oddano do użytku, jednak wykluczono ruch samochodów powyżej 10 ton. Teraz po remoncie będą mogły z niej korzystać większe ciężarówki i umożliwi rozwój terenów inwestycyjnych oraz okolicznych firm.

Koszt całego przedsięwzięcia opiewa na 6 mln zł. Inwestycja Starostwa zostanie zrealizowana z unijnym 50% dofinansowaniem

Pin It