logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Ojciec z synem żyją w tragicznych warunkach. Potrzebują pomocy.

mieszkancy gminy kolbaskowo potrzebuja pomocy71-letni Wiesław oraz jego nastoletni syn Szymon są mieszkańcami gminy Kołbaskowo. Od kilku miesięcy żyją oni w skrajnym ubóstwie, mając jedynie 900 złotych dochodu miesięcznie. Na portalu Zrzutka.pl ruszyła właśnie zbiórka, dzięki której można wesprzeć potrzebujących.

 

 

 

W lipcu zmarła wskutek ciężkiej choroby matka nastolatka, będąca podporą całej rodziny. Zajmowane przez p. Wiesława oraz jego syna mieszkanie nie spełnia wymogów sanitarnych (w bardzo złym stanie jest łazienka), a podłoga w nim grozi zawaleniem. Meble są bardzo stare i zniszczone, przez co chłopiec nie ma warunków do nauki i do odpoczynku. W mieszkaniu jest dostępne pomieszczenie, które mogłoby być przekształcone w pokój dla Szymona, jednak m.in. z uwagi na brak podłogi i ogrzewania aktualnie nie nadaje się ono do zamieszkania.

 

reklama

Madar Hurtownia Wedlin Warzymice

 

Hair-House

 

 

Aktualnie ruszyła zbiórka na remont mieszkania, której cel został wyznaczony na poziomie 30 tysięcy złotych. Ponadto potrzebne jest m.in. wsparcie rzeczowe w postaci materiałów budowlanych potrzebnych do remontu łazienki oraz sanitariatów.

Szczegółowych informacji udziela p. Karolina Gąska pod numerem tel. 534 896 517 (można dzwonić od poniedziałku do piątku od godz. 7:30 do 15:30, poza tymi godzinami można wysłać SMS - p. Karolina oddzwoni na drugi dzień).

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/2w5gau

mieszkaniec gminy kolbaskowo potrzebuje pomocy

Autor Jakub Siusta

 

2021.10.28 - WAŻNA INFORMACJA OD GOPS KOŁBASKOWO

Potrzebna pomoc rzeczowa dla Pana Wiesława (71 lat), który wraz z 15-letnim synem Szymonem mieszka w lokalu wymagającym remontu.

W lipcu tego roku rodzinę spotkała tragedia - zmarła na skutek ciężkiej choroby mama Szymona, która była podporą rodziny. Od tego momentu sytuacja rodziny się pogorszyła. Obecnie rodzina utrzymuje się jedynie z emerytury i świadczenia wychowawczego. Rodzina od wielu lat otrzymuje wsparcie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołbaskowie. W ramach możliwości finansowych Ośrodka oraz obowiązujących przepisów prawa rodzina otrzymuje pomoc finansową, wsparcie rzeczowe oraz środowiskową pracę socjalną. W obecnej sytuacji rodzina nie jest w stanie samodzielnie poprawić warunków mieszkaniowych. Meble w mieszkaniu są stare i zużyte, a podłoga grozi zawaleniem. Mieszkanie składa się z jednego pokoju, kuchni i łazienki. Do domu przylega jeszcze jedno pomieszczenie, obecnie nie nadające się do zamieszkania (brak podłogi, ogrzewania, prądu), które po remoncie mogłoby stanowić pokój dla dorastającego chłopca.

Możliwości pomocy ze środków GOPS są jednak ograniczone, a przeprowadzenie remontu wymaga dużych nakładów finansowych. Potrzebne są materiały budowlane niezbędne do przeprowadzenia remontu. Koordynatorem zbiórki rzeczowej jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołbaskowie.

Wszystkich chętnych do pomocy rodzinie zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kołbaskowie, tel. 91 506 55 74.