logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Do Rajkowa bez pomysłu

DoRajkowaOkolice ulicy Cukrowej i Do Rajkowa to wjazd do stolicy Pomorza Zachodniego. Tutaj kończy się gmina Kołbaskowo a zaczyna miasto Szczecin. Błoto, zalane chodniki, brak oświetlenia, nierówno położona kostka. Tak widzą Szczecin przybywający od strony zachodu. Od lat wskazujemy włodarzom problem i okazuje się że po latach... Szczecin dalej nie ma żadnego pomysłu na tą okolicę. A w przypadku ulicy Do Rajkowa to przez najbliższe cztery lata nic tam się nie poprawi.

 

 

Proszę aby redakcja zainteresowała się stanem drogi i chodnika przy nowym osiedlu Harmonia - pisze jeden z czytelników. Budują kolejne bloki a nikt nie myśli o tym jak bezpiecznie do niech dojść. Musimy chodzić z latarkami, bo nie ma lamp. Wydają kolejne pozwolenia na budowę, a mieszkańcy chodzą po błocie i potykają się o płyty chodnikowe. Chociaż kawałek nam zrobili jak się radna Jacyna na rowerze przewróciła. Ale to tylko kilka metrów. Aż strach chodzić po zmroku, a nie każdy ma samochód.

  reklama

Zabscy

 

Rzeczywiście tereny przy ulicy Cukrowej, Do Rajkowa i okolic miasto przeznaczyło pod budownictwo mieszkaniowe. Działki po byłej jednostce sprzedano deweloperom, którzy korzystają z hossy i budują kolejne bloki na potęgę. W krótkim czasie na skraju miasta powstały lub powstaną jeszcze kolejne osiedla. Mamy już Nową Cukrownię i Harmonię Gumieńce I i II firmy Alsecco, budują się Apartamenty Cukrownia firmy Budnex i Gumieńce Na Start firmy Concept-Bud. W trakcie inwestycji są jeszcze kolejne bloki trzeciej części Harmonii Gumieńce a vis-a-vis powstaną Nowe Warzymice firmy Ronson Development.

  reklama

Hair-House

 

Problem w tym, że wraz z rozrostem kolejnych inwestycji miasto Szczecin nie ma pomysłu na poprawienie infrastruktury. Brak oświetlenia, czy stare krzywe chodniki to standard tej okolicy. Jadąc rowerem zimą po 16:00 od strony Warzymic do stacji Gumieńce wyraźnie widać gdzie kończy się gmina Kołbaskowo a zaczyna miasto Szczecin. Problem jest też z ulicą Cukrową, która nie doczekała się nowej nawierzchni, a kierowcy od czasów przedwojennych jeżdżą po tzw "kocich łbach". Jedyny pozytyw w tej okolicy to nowy przystanek autobusowy.

W zapytaniu o inwestycje w chodniki przy ul Cukrowej i Do Rajkowa - magistrat informuje że w uchwale Rady Miasta Szczecin w sprawie uchwalenia Wieloletniego Programu Rozwoju Szczecina na lata 2022-2026 nie zapisano środków na realizacje tego zadania. Tak więc na zmiany w tej okolicy przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.

 

Pin It