logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Podpisz petycję w sprawie parku przy Cukrowej

Park Przy Cukrowej 1Znów powracamy do tematu powstania parku lub terenu wypoczynkowego zlokalizowanego przy granicy naszej gminy. Pomimo dość dużej obecnej zabudowy w tym miejscu oraz przeznaczeniu kolejnych działek pod budownictwo mieszkaniowe, pojawiła się szansa zarezerwowania pod cele publiczne i niekomercyjne kilku działek. Petycja do Prezydenta Szczecina jest już w internecie i podpisało ją prawie 400 osób.

 

 

Mieszkańcy osiedli budowanych na granicy gminy Szczecin i Kołbaskowo pragną zwrócić uwagę na brak terenów zielonych. Niestety każdy z deweloperów, który nabył działki, wykorzystał maksymalnie możliwe warunki zabudowy i nie pomyślał o tworzeniu strefu zieleni i odpoczynku.


Dlatego zwracamy się z postulatem stworzenia takiego terenu na działkach 7/3, 7/4, 7,6, 7/7, 7/8 i 7/9 ob. 2124 - piszą organizatorzy swojej pytycji do Prezydenta Szczecina Piotr Krzystka. Nie zgadzamy się na przeznaczenie tych działek na cele inwestycyjne, jak zadecydował Pan w 2019 roku. W naszej opinii są to tereny, które powinny zostać zagospodarowane na cele społeczne. Dzięki rosnącym tam drzewom, nawet bez wykonania pełnej i kosztownej rewitalizacji, są w stanie zaspokoić potrzeby okolicznych mieszkańców w zakresie rekreacji i mogą stanowić tzw. kolejne zielone płuco miasta.

  reklama

Fruktolinka

 

Cieszy nas fakt, że w Studium Uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego został uwzględniony nasz postulat dotyczący stworzenia zieleni urządzonej (obszar ZG. 28). Jednak uważamy teren ten wymaga konkretnego umiejscowienia. Zaplanowanie i utworzenie terenu zielonego na wyżej wspomnianych przez nas działkach jest istotne, ponieważ są one zlokalizowane blisko zabudowań mieszkalnych i szlaków komunikacyjnych. Jest to teren na którym są już stare i wysokie drzewa dające cień, przeciwdziałające powstawaniu wysp ciepła, filtrujące szkodliwe pyły z atmosfery, a przede wszystkim wpływające pozytywnie na samopoczucie ludzi. Należy też nadmienić, że jest to jeden z ostatnich terenów Gminy miasta Szczecin w okolicy, gdzie możliwa jest realizacja zadań o charakterze społecznym - piszą na swych stronach organizatorzy

  reklama

Hair-House

Zdajemy sobie sprawę, że budżet miasta jest w tej chwili w słabszej kondycji finansowej, dlatego w pierwszej kolejności postulujemy o:
· zmianę przeznaczenia tych działek z celu inwestycyjnego na tereny zielone
· wytyczenie dokładnego obszaru terenu zielonego,
· uprzątnięcie terenu i wykonanie pielęgnacji istniejącej zieleni,
· wytyczenie alejek pieszych.

W dalszej kolejności, jeżeli pozwoli na to kondycja finansowa miasta Szczecin, należałoby pomyśleć o wzbogacenie terenu o małą architekturę i plac zabaw.

  reklama

Magnolia Przeclaw baner medium 22

 

Ponieważ są tereny zlokalizowane są w pobliżu naszych osiedli, dlatego organizatorzy zwrócili się z prośbą o poparcie petycji wśród czytelników naszego portalu. Prosimy zapoznać się z nią pod adresem https://www.petycjeonline.com/tak_dla_parku_przy_cukrowej Uwaga techniczna: Po przesłaniu formularza podpis wymaga potwierdzenia poprzez kliknięcie w link wysłany w wiadomości e-mail.

 

 

 

Pin It