logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Czy woda w naszej gminie jest bezpieczna?

rzeka odraW odpowiedzi na liczne zapytania czytelników dotyczące bezpieczeństwa ujęć wodnych na naszym terenie, zwróciliśmy się Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Rosówku, który jest wyłącznym operatorem w naszej gminie. Czy woda pitna w Kołbaskowie jest bezpieczna? Co z ujęciem powierzchniowym wody w Kurowie?

 

 

ZWiK Kołbaskowo informuje, że woda dostarczana gminnymi wodociągami do mieszkańców Gminy Kołbaskowo nie jest pobierana z Odry - informuje dyrektor Izabela Wesołowska-Kośmider. Woda jest czerpana ze studni głębinowych zlokalizowanych na terenie Gminy Kołbaskowo i uzdatniana bezpośrednio po wydobyciu na ujęciach wody.

  reklama

Hair-House

Dodatkowo od kilku dni woda pitna jest badana codziennie przez Sanepid w certyfikowanym laboratorium - to w związku z dodatkowym zarządzeniem wojewody zachodniopomorskiego. ZWiK uspokaja, że woda w kranie odpowiada wymaganiom Ministra Zdrowia dla wody zdatnej do spożycia. W całej gminie Kołbaskowo jest 9 ujęć wolnych i 19 studni - wszystkie są oczywiście głębinowe. Woda wydobywana jest z głębokości od 35m do 100m.

  reklama

Fruktolinka

 

Na terenie gminy Kołbaskowo istnieje powierzchniowe ujęcie wody w Kurowie, jednak od wielu lat nie było ono przez nikogo wykorzystywane. Jest ono zapasowym (awaryjnym) ujęciem wody dla miasta Szczecina, jednak miasto z niego także nie korzystało. Woda w szczecińskich kranach pochodzi głównie z jeziora Miedwie.

 reklama

Ancora Warzymice

 

Pin It