logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Kołbaskowcy policjanci realizują "Plan Działań Priorytetowych"

butelki po imprezie nocnej przeclaw 93Dzielnicowi z Posterunku Policji w Kołbaskowie prowadzą działania w ramach planów działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych. Plan działań priorytetowych to narzędzie, które ma uspołecznić i poprawić skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w każdym danym rejonie służbowym.

 

 

Określone zadania wynikają z oczekiwań społecznych uzyskanych podczas spotkań, konsultacji, analizy w oparciu o Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa - informuje kierownik posterunku w Kołbaskowie asp. Łukasz Głogowski. Plany realizowane są w cyklach półrocznych i każdy może sprawdzić co w jego najbliższym otoczeniu należy do zadań priorytetowych dzielnicowego.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

W Siadle Dolnym w okresie od 01.09.2023 r do 28.02.2024r st. sierż Jacek Malski prowadzi systematyczne kontrole w rejonie infrastruktury wypoczynkowej bulwaru przy nabrzeżu rzeki Odra celem wyeliminowania lub ograniczenia przypadków spożywania alkoholu, zaśmiecania i dewastacji urządzeń infrastruktury użytku publicznego oraz zakłócania spokoju i porządku.

W Przecławiu, w okolicach zegara, w okresie od 01.09.2023 r do 28.02.2024r sierż. sztab Bartosz Kawka prowadzi regularne kontrole w rejonie posesji 93. Tutaj celem jest wyeliminowanie lub ograniczenie przypadków spożywania alkoholu, zaśmiecania i zanieczyszczenia, oraz zakłócania ładu i porządku.

W Warzymicach, w okolicach Netto, w okresie od 01.09.2023 r do 28.02.2024r mł. asp. Wojciech Zaremba prowadzi systematyczne kontrole w rejonie sklepu i parkingu, celem wyeliminowania i
ograniczenia przypadków spożywania alkoholu, zaśmiecania i dewastacji urządzeń infrastruktury użytku publicznego, oraz zakłócania spokoju i porządku.

  reklama

Hair-House

Ponadto dzielnicowi przypominają, że istnieje narzędzie umożliwiające powiadomienie Policji o zagrożeniach występujących w okolicy - to Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Sygnały naniesione na nią policjanci sprawdzają i weryfikują. Te potwierdzone mają dalszy ciąg i konsekwencje. Wiele sygnałów podlega nadal weryfikacji, a patrole kontrolują dane miejsce kilka razy. To narzędzie pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie oraz przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali, a także rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Wskaż miejsca, w których chcesz częstszych patroli Policji. Warto zaznaczyć, że strona ta nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

 reklama

Ancora Warzymice

Sprawny dostęp społeczeństwa do informacji o swoim dzielnicowym ułatwia również aplikacja "Moja Komenda" . Wyszukiwanie najbliższych jednostek Policji, prezentacja komend i komisariatów na mapie w całej Polsce, wyszukanie dzielnicowych po adresie oraz po nazwisku czy wytaczanie trasy do wybranej jednostki policji (w trybie on-line) - to tylko niektóre z możliwości, które oferuje nam aplikacja "Moja Komenda".

Dokładne informacje o świnoujskich dzielnicowych można również znaleźć na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Policach - https://police.policja.gov.pl/ w zakładce "Twój dzielnicowy", "Posterunek Policji Kołbaskowo"