logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

Bartosz Grynfelder: Moją pasją jest koszykówka.

grynfelderPierwsze kroki w koszykówce stawiał w Przecławiu. Jego trenerem w ówczesnym Zespole Szkół był Wojciech Hancewicz. Potem rozpoczął treningi w klubie STK Wilki Morskie Szczecin pod okiem jednej z legend szczecińskiej koszykówki - trenera Mirosława Szewczyka. Dziś drużyna, którą założył - "Decathlon 3x3 Team Szczecin" - została właśnie sklasyfikowana na 19 miejscu w Polsce.

Mam na imię Bartosz i od dziecka jestem mieszkańcem Przecławia - mówi Bartosz Grynfelder. Moją pasją jest koszykówka. Od jakiegoś czasu stworzyłem drużynę koszykówki 3x3 i startujemy na różnych turniejach. Właśnie pojawił się nowy ranking drużyn w Polsce w tym sporcie i drużyna, której jestem założycielem i graczem została sklasyfikowana na 19 miejscu.

Poza przedstawicielem naszej miejscowości zespół tworzą Krzysztof Urban oraz Tomasz Urban z Kołobrzegu, którzy są wychowankami Kotwicy Kołobrzeg oraz Michał Rudyk, który swoje kroki w koszykówce klubowej zaczynał w Zastal Zielona Góra.

Koszykówka 3x3 od niedawna została dyscypliną Olimpijską, a okazuje się, że Polska jest jedną z potęg w tym nowym koszykarskim świecie. W tym roku reprezentacja naszego kraju zajęła 3 miejsce na mistrzostwach świata. W odróżnieniu od klasycznej koszykówki 5 na 5, tutaj gra się albo do 21 punktów albo do upływu 10 minut. Punkty liczone są za 1 i za 2 oraz mecze rozgrywane są na połowie normalnego boiska do koszykówki.

W tym roku zdecydowaliśmy się o spróbowaniu naszych sił w tym sporcie - mówi Bartosz Grynfelder. Dzięki uprzejmości i życzliwości dyrektora sklepu Decathlon Adriana Milewskiego zostaliśmy wyposażeni w odpowiedni sprzęt i stroje. Nasze treningi natomiast prowadzimy na boiskach w Przecławiu, Będargowie, Kołbaskowie oraz korzystamy z boisk w różnych miejscach w Szczecinie.

Z większych osiągnięć drużyna może pochwalić się udziałem w turnieju w Neubrandenburgu, czyli eliminacjach do mistrzostw Niemiec, w którym zajęli 2 miejsce. Dzień później sportowcy wzięli udział w turnieju w Trzebieży gdzie zajęli 4 miejsce. W sobotę 10 sierpnia prezentowali swoje umiejętności na turnieju organizowanym przez Gryf Basket o Puchar Szczecina i ostatecznie zajęli 3 miejsce w tym turnieju. Natomiast 17 sierpnia chłopaki powalczą na turnieju Grześki w Kaliszu, a dzień później prezentować się będą w Radomia na mistrzostwach tego miasta.

W tym roku naszym założeniem było poznać tą dyscyplinę sportu oraz nabrać potrzebnego doświadczenia by w przyszłym roku awansować z turniejów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Polski. Rozegrać dobry turniej i walczyć w każdym meczu o zwycięstwo. Dzięki temu co już zdążyliśmy osiągnąć oraz solidnej grze, która zapewniła nam do tej pory 13 zwycięstw w 20 meczach. Chcemy piąć się coraz wyżej w hierarchii drużyn w Polsce i walczyć o najwyższe cele w każdym turnieju - dodaje na koniec B. Grynfelder

Poniżej linki do stron na FIBA3x3, która odpowiada za wszelkie eventy, turnieje oraz klasyfikacje w tej dyscyplinie sportu: