logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Emeryci bez czternastki w tym roku

14 emerytura senior pieniadzeO ile mi wiadomo, to czternastej emerytury nie będzie w tym roku - powiedział w sobotę na antenie TVP Tadeusz Kościński minister finansów. Czternasta emerytura była jednorazowo wypłacona w 2021 r., natomiast coroczna wypłata tzw. trzynastek jest zagwarantowana ustawowo.

 

Czytaj więcej...

Noga z gazu - będą wyższe kary!

dk 13Przyczyną wielu wypadków na naszych drogach jest najczęściej brawura i nadmierna prędkość. Za kilka dni wchodzi w życie nowelizacja prawa o ruchu drogowym, która podwyższa kary za wykroczenia. 2500 zł - tyle wyniesie maksymalny mandat dla kierowcy, który przekroczy dopuszczalną prędkość. Najniższy - 50 zł pozostaje bez zmian. Wzrośnie też mandat za rozmowę przez telefon podczas jazdy oraz kary za inne przewinienia.

Czytaj więcej...

Jak dojechać nad morze - bezpiecznie i bez korków.

trasy alternatywne nad morzeRuszyła policyjna kampania "Bezpiecznie nad morze", promująca trasy alternatywne mające unikać zatłoczonej S3. Obecnie popularna "rójka" na sporym odcinku jest dodatkowo remontowana a w szczycie wyjazdów nad morze, i powrotów, tworzą się tam gigantyczne korki i dochodzi do wypadków. A za tydzień zaczynają się już wakacje w szkołach i przed nami pierwszy wakacyjny weekend. Obu było bezpiecznie.

Czytaj więcej...

Szkoła w Przecławiu wznowi zajęcia opiekuńczo-wychowawcze

szkola podstawowa przeclawOd poniedziałku 25 maja przecławska podstawówka uruchomi zajęci opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych dla najmłodszych uczniów. Skierowane one będą dla pierwszo, drugo i trzecioklasistów. Wszyscy zainteresowani rodzice zobowiązani są do pilnego złożenia deklaracji. Należy pamiętać, że dotychczasowe kształcenie na odległość będzie kontynuowane.

 

Czytaj więcej...

Osiedlowi fryzjerzy są gotowi!

Evita przeclawRusza kolejny etap odmrażania gospodarki po pandemii koronawirusa. Od 18 maja będzie można skorzystać z usług m.in. fryzjerek i kosmetyczek. Obostrzeń dotyczących higieny i bezpieczeństwa jest dużo, ale jak zapewniają przecławscy i warzymiccy fryzjerzy, są już gotowi na przyjęcie pierwszych klientów od najbliższego poniedziałku.

Czytaj więcej...

Przecławski wydział komunikacji jeszcze długo nie ruszy

wydzial komunikacjiNie uda się w najbliższym czasie otworzyć filii wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego, która mieści się w Przecławiu. W placówce nie ma dostatecznych możliwości zapewnienia bezpiecznej obsługi interesantów. W przypadkach najpilniejszych kierowcy muszą udać się do Polic. Jednak tam realizowane są tylko przypadki niezbędne i wizyta jest możliwa wyłącznie po telefonicznym umówieniu się.

 

Czytaj więcej...

Koronawirus - poradnik jak się chronić.

coronavirusW tym artykule zebraliśmy oficjalne i sprawdzone dane oraz zalecenia z Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Światowej Organizacji Zdrowia. Do chwili powstania niniejszego artykułu (29 luty 2020) w Polsce nie stwierdzono przypadku wystąpienia tej choroby. Obecnie 87 osób jest hospitalizowanych, 146 osób objętych kwarantanną domową a 3370 objętych nadzorem epidemiologicznym.

Czytaj więcej...

Dni otwarte i rekrutacje w placówkach oświatowych.

dni otwarte w szkolachPod koniec marca odbędzie się dzień otwarty w szkole podstawowej w Przecławiu. Ruszyła także rekrutacja do przedszkoli, punktów przedszkolnych i żłobka. Przyszły rok szkolny może się okazać trudny dla rodziców, szczególnie tych najmłodszych pociech. Pewne jest, że zabraknie dla wszystkich chętnych miejsc w publicznym żłobku. Podobny problem może być z dostaniem się do najmłodszych grupa przedszkolnych.

Czytaj więcej...

E-dowód do odbioru już od marca!

e dowod wzor Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji, wszystkie dowody, które zostaną wydane na podstawie wniosków złożonych po 4 marca 2019 będą miały warstwę elektroniczną. Nowy e-dowód będzie potwierdzał tożsamość w komunikacji elektronicznej z administracją publiczną, służbą zdrowia czy firmami.

 

Czytaj więcej...