logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

PSE zaprasza mieszkańców gminy na konsultacje.

linia 220kv przeclawPolskie Sieci Elektroenergetyczne, które są operatorem systemu przesyłowego w Polsce, planują przebudowę linii elektroenergetycznej 220 kV relacji Krajnik - Glinki. Nowy przebieg trasy linii będzie wytyczony w gminach Dobra i Kołbaskowo.

 

 

 

Czytaj więcej...

Znajdź najlepsze Przedszkole dla swojego dziecka!

2024 Magnolia 1Na przecławskiej mapie placówek oświatowych istnieje nadzwyczajny punkt. Pod adresem Przecław 3 znajdziesz rewolucyjne przedszkole i żłobek. To placówka oparta na kształceniu najmłodszych dzieci Metodą Montessori. Tutaj dla każdego dziecka tworzony jest indywidualny projekt rozwoju.

 

Czytaj więcej...

Nowy obowiązek dla kierowców. Konieczna będzie wizyta w wydziale komunikacji w ciągu 30 dni

starostwo powiatowe policeStarostwo Powiatowe w Policach informuje, że z początkiem nowego roku zmieniły się przepisy w zakresie rejestracji pojazdów. Dotychczasowy obowiązek zawiadomienia o nabyciu pojazdu, zastąpiono obowiązkiem rejestracji.

Czytaj więcej...

Sylwester i Nowy Rok bez petard i fajerwerków! Czy to możliwe?

odpalanie petardyPolskie prawo zakazuje używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych takich jak osiedle w Przecławiu czy Warzymicach. Wyjątkiem są tylko dwa dni - 31 grudnia oraz 1 stycznia. Są to przepisy wynikające z kodeksu wykroczeń, ale lokalne władze mogą też wprowadzać swoje ograniczenia. Już od dawna pokazy sztucznych ogni wyszły już, na szczęście, z mody. A w wielu miastach takich jak Kraków, Łódź czy Warszawa nie są organizowane od kilku lat. 

Czytaj więcej...

MOL zamiast LOTOS: Nowy właściciel w Kołbaskowie i Rosówku

lotos rosowekWkrótce będziemy świadkami znaczących zmian na lokalnym rynku stacji benzynowych. W efekcie połączenia Orlenu z Lotosem, dwie stacje benzynowe LOTOS w Kołbaskowie i Rosówku przejdą przez proces tzw. "rebrandingu". Zmieniony logotyp MOL pojawi się niebawem na stacji w Rosówku przy drodze krajowej nr 13 oraz w Kołbaskowie przy autostradzie A6.

 

Czytaj więcej...

Kołbaskowski GOPS zbiera wnioski - jednak środków na wypłaty dodatku węglowego wciąż brak.

dodatek weglowyTrwa zamieszanie w sprawie wypłaty dodatku węglowego. Kołbaskowski GOPS od połowy sierpnia przyjmuje wnioski. Jednak do tej pory nie otrzymał środków z budżetu państwa na jego wypłatę. Pierwsze świadczenia w kwocie 3000 zł miały być wypłacone w ciągu miesiąca od dnia złożenia wniosku. Posiadacze pieców na węgiel mają jeszcze jedno, znacznie większe zmartwienie - na składach od wielu tygodni nie ma żadnego opału do kupienia.

 

Czytaj więcej...

Biedronka otworzy się w niedzielę. Będą "wypożyczalniami"

Biedronka Przeclaw 2022Biedronka to kolejna sieć handlowa, która zamierza obejść zakaz handlu w niedziele i otworzyć część swoich sklepów. Największa sieć dyskontów w Polsce wykorzysta do tego furtkę - stworzy w sklepach wypożyczalnie książek. Pierwsze sklepy mają być otwarte już w ten weekend.

 

Czytaj więcej...

Ceny energii pójdą mocno w górę!

licznik energiCeny paliw i żywności rosną w bardzo szybkim tempie, zjadając coraz większą część naszych domowych budżetów. Podobnie będzie z rachunkami za prąd. Przykład nowego cennika PGNiG pokazuje, że od początku 2021 r. do planowanej listopadowej podwyżki, stawki za prąd wzrosną o około 300 proc.

 

Czytaj więcej...

Wapnowanie lekarstwem na drogie nawozy – zapraszamy na bezpłatne szkolenie on-line

WapnowanieJuż 10 marca br. odbędzie się bezpłatne szkolenie on-line pt. Wapnowanie lekarstwem na drogie nawozy. Organizatorami spotkania są Kopalnia Wapienia „Czatkowice” i Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach.

 

 

Czytaj więcej...