logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

MOL zamiast LOTOS: Nowy właściciel w Kołbaskowie i Rosówku

lotos rosowekWkrótce będziemy świadkami znaczących zmian na lokalnym rynku stacji benzynowych. W efekcie połączenia Orlenu z Lotosem, dwie stacje benzynowe LOTOS w Kołbaskowie i Rosówku przejdą przez proces tzw. "rebrandingu". Zmieniony logotyp MOL pojawi się niebawem na stacji w Rosówku przy drodze krajowej nr 13 oraz w Kołbaskowie przy autostradzie A6.

 

Czytaj więcej...

Kołbaskowski GOPS zbiera wnioski - jednak środków na wypłaty dodatku węglowego wciąż brak.

dodatek weglowyTrwa zamieszanie w sprawie wypłaty dodatku węglowego. Kołbaskowski GOPS od połowy sierpnia przyjmuje wnioski. Jednak do tej pory nie otrzymał środków z budżetu państwa na jego wypłatę. Pierwsze świadczenia w kwocie 3000 zł miały być wypłacone w ciągu miesiąca od dnia złożenia wniosku. Posiadacze pieców na węgiel mają jeszcze jedno, znacznie większe zmartwienie - na składach od wielu tygodni nie ma żadnego opału do kupienia.

 

Czytaj więcej...

Biedronka otworzy się w niedzielę. Będą "wypożyczalniami"

Biedronka Przeclaw 2022Biedronka to kolejna sieć handlowa, która zamierza obejść zakaz handlu w niedziele i otworzyć część swoich sklepów. Największa sieć dyskontów w Polsce wykorzysta do tego furtkę - stworzy w sklepach wypożyczalnie książek. Pierwsze sklepy mają być otwarte już w ten weekend.

 

Czytaj więcej...

Ceny energii pójdą mocno w górę!

licznik energiCeny paliw i żywności rosną w bardzo szybkim tempie, zjadając coraz większą część naszych domowych budżetów. Podobnie będzie z rachunkami za prąd. Przykład nowego cennika PGNiG pokazuje, że od początku 2021 r. do planowanej listopadowej podwyżki, stawki za prąd wzrosną o około 300 proc.

 

Czytaj więcej...

Wapnowanie lekarstwem na drogie nawozy – zapraszamy na bezpłatne szkolenie on-line

WapnowanieJuż 10 marca br. odbędzie się bezpłatne szkolenie on-line pt. Wapnowanie lekarstwem na drogie nawozy. Organizatorami spotkania są Kopalnia Wapienia „Czatkowice” i Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach.

 

 

Czytaj więcej...

Jaki jest limit prędkości za tym znakiem? [STREFA ZAMIESZKANIA]

Przeclaw znak D40To znak D-40 informujący o wjeździe do strefy zamieszkania. Takich znaków na naszych osiedlach jest wiele. I wszystkie oznaczają to samo. Ograniczenie prędkości, zmianę pierwszeństwa, uprzywilejowanie ruchu pieszych oraz nakaz parkowania w miejscach do tego wyznaczonych.

Czytaj więcej...

Urzędy krócej, listonoszy mniej.

Poczta PrzeclawTen, kto będzie chciałby odebrać list polecony lub nadać paczkę to godzinie 18:00 w Przecławiu może się nieźle zdziwić. Wzorem innych placówek, również przecławska filia skraca godziny pracy. Kłopoty są także z regularnym, codziennym dostarczaniem korespondencji. Filie Urzędu Pocztowego nr 10 w Przecławiu i Kołbaskowie skracają znacznie godziny otwarcia. Na sąsiednich Gumieńcach także pracują krócej.

Czytaj więcej...

Emeryci bez czternastki w tym roku

14 emerytura senior pieniadzeO ile mi wiadomo, to czternastej emerytury nie będzie w tym roku - powiedział w sobotę na antenie TVP Tadeusz Kościński minister finansów. Czternasta emerytura była jednorazowo wypłacona w 2021 r., natomiast coroczna wypłata tzw. trzynastek jest zagwarantowana ustawowo.

 

Czytaj więcej...

Noga z gazu - będą wyższe kary!

dk 13Przyczyną wielu wypadków na naszych drogach jest najczęściej brawura i nadmierna prędkość. Za kilka dni wchodzi w życie nowelizacja prawa o ruchu drogowym, która podwyższa kary za wykroczenia. 2500 zł - tyle wyniesie maksymalny mandat dla kierowcy, który przekroczy dopuszczalną prędkość. Najniższy - 50 zł pozostaje bez zmian. Wzrośnie też mandat za rozmowę przez telefon podczas jazdy oraz kary za inne przewinienia.

Czytaj więcej...