logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Wapnowanie lekarstwem na drogie nawozy – zapraszamy na bezpłatne szkolenie on-line

WapnowanieJuż 10 marca br. odbędzie się bezpłatne szkolenie on-line pt. Wapnowanie lekarstwem na drogie nawozy. Organizatorami spotkania są Kopalnia Wapienia „Czatkowice” i Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach.

 

 

Czytaj więcej...

Jaki jest limit prędkości za tym znakiem? [STREFA ZAMIESZKANIA]

Przeclaw znak D40To znak D-40 informujący o wjeździe do strefy zamieszkania. Takich znaków na naszych osiedlach jest wiele. I wszystkie oznaczają to samo. Ograniczenie prędkości, zmianę pierwszeństwa, uprzywilejowanie ruchu pieszych oraz nakaz parkowania w miejscach do tego wyznaczonych.

Czytaj więcej...

Urzędy krócej, listonoszy mniej.

Poczta PrzeclawTen, kto będzie chciałby odebrać list polecony lub nadać paczkę to godzinie 18:00 w Przecławiu może się nieźle zdziwić. Wzorem innych placówek, również przecławska filia skraca godziny pracy. Kłopoty są także z regularnym, codziennym dostarczaniem korespondencji. Filie Urzędu Pocztowego nr 10 w Przecławiu i Kołbaskowie skracają znacznie godziny otwarcia. Na sąsiednich Gumieńcach także pracują krócej.

Czytaj więcej...

Emeryci bez czternastki w tym roku

14 emerytura senior pieniadzeO ile mi wiadomo, to czternastej emerytury nie będzie w tym roku - powiedział w sobotę na antenie TVP Tadeusz Kościński minister finansów. Czternasta emerytura była jednorazowo wypłacona w 2021 r., natomiast coroczna wypłata tzw. trzynastek jest zagwarantowana ustawowo.

 

Czytaj więcej...

Noga z gazu - będą wyższe kary!

dk 13Przyczyną wielu wypadków na naszych drogach jest najczęściej brawura i nadmierna prędkość. Za kilka dni wchodzi w życie nowelizacja prawa o ruchu drogowym, która podwyższa kary za wykroczenia. 2500 zł - tyle wyniesie maksymalny mandat dla kierowcy, który przekroczy dopuszczalną prędkość. Najniższy - 50 zł pozostaje bez zmian. Wzrośnie też mandat za rozmowę przez telefon podczas jazdy oraz kary za inne przewinienia.

Czytaj więcej...

Jak dojechać nad morze - bezpiecznie i bez korków.

trasy alternatywne nad morzeRuszyła policyjna kampania "Bezpiecznie nad morze", promująca trasy alternatywne mające unikać zatłoczonej S3. Obecnie popularna "rójka" na sporym odcinku jest dodatkowo remontowana a w szczycie wyjazdów nad morze, i powrotów, tworzą się tam gigantyczne korki i dochodzi do wypadków. A za tydzień zaczynają się już wakacje w szkołach i przed nami pierwszy wakacyjny weekend. Obu było bezpiecznie.

Czytaj więcej...

Szkoła w Przecławiu wznowi zajęcia opiekuńczo-wychowawcze

szkola podstawowa przeclawOd poniedziałku 25 maja przecławska podstawówka uruchomi zajęci opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych dla najmłodszych uczniów. Skierowane one będą dla pierwszo, drugo i trzecioklasistów. Wszyscy zainteresowani rodzice zobowiązani są do pilnego złożenia deklaracji. Należy pamiętać, że dotychczasowe kształcenie na odległość będzie kontynuowane.

 

Czytaj więcej...

Osiedlowi fryzjerzy są gotowi!

Evita przeclawRusza kolejny etap odmrażania gospodarki po pandemii koronawirusa. Od 18 maja będzie można skorzystać z usług m.in. fryzjerek i kosmetyczek. Obostrzeń dotyczących higieny i bezpieczeństwa jest dużo, ale jak zapewniają przecławscy i warzymiccy fryzjerzy, są już gotowi na przyjęcie pierwszych klientów od najbliższego poniedziałku.

Czytaj więcej...

Przecławski wydział komunikacji jeszcze długo nie ruszy

wydzial komunikacjiNie uda się w najbliższym czasie otworzyć filii wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego, która mieści się w Przecławiu. W placówce nie ma dostatecznych możliwości zapewnienia bezpiecznej obsługi interesantów. W przypadkach najpilniejszych kierowcy muszą udać się do Polic. Jednak tam realizowane są tylko przypadki niezbędne i wizyta jest możliwa wyłącznie po telefonicznym umówieniu się.

 

Czytaj więcej...