logo gif 10lat

Open menu

czatkowice gruntkal

 reklama

Jak dojechać nad morze - bezpiecznie i bez korków.

trasy alternatywne nad morzeRuszyła policyjna kampania "Bezpiecznie nad morze", promująca trasy alternatywne mające unikać zatłoczonej S3. Obecnie popularna "rójka" na sporym odcinku jest dodatkowo remontowana a w szczycie wyjazdów nad morze, i powrotów, tworzą się tam gigantyczne korki i dochodzi do wypadków. A za tydzień zaczynają się już wakacje w szkołach i przed nami pierwszy wakacyjny weekend. Obu było bezpiecznie.

Czytaj więcej...

Szkoła w Przecławiu wznowi zajęcia opiekuńczo-wychowawcze

szkola podstawowa przeclawOd poniedziałku 25 maja przecławska podstawówka uruchomi zajęci opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych dla najmłodszych uczniów. Skierowane one będą dla pierwszo, drugo i trzecioklasistów. Wszyscy zainteresowani rodzice zobowiązani są do pilnego złożenia deklaracji. Należy pamiętać, że dotychczasowe kształcenie na odległość będzie kontynuowane.

 

Czytaj więcej...

Osiedlowi fryzjerzy są gotowi!

Evita przeclawRusza kolejny etap odmrażania gospodarki po pandemii koronawirusa. Od 18 maja będzie można skorzystać z usług m.in. fryzjerek i kosmetyczek. Obostrzeń dotyczących higieny i bezpieczeństwa jest dużo, ale jak zapewniają przecławscy i warzymiccy fryzjerzy, są już gotowi na przyjęcie pierwszych klientów od najbliższego poniedziałku.

Czytaj więcej...

Przecławski wydział komunikacji jeszcze długo nie ruszy

wydzial komunikacjiNie uda się w najbliższym czasie otworzyć filii wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego, która mieści się w Przecławiu. W placówce nie ma dostatecznych możliwości zapewnienia bezpiecznej obsługi interesantów. W przypadkach najpilniejszych kierowcy muszą udać się do Polic. Jednak tam realizowane są tylko przypadki niezbędne i wizyta jest możliwa wyłącznie po telefonicznym umówieniu się.

 

Czytaj więcej...

Koronawirus - poradnik jak się chronić.

coronavirusW tym artykule zebraliśmy oficjalne i sprawdzone dane oraz zalecenia z Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Światowej Organizacji Zdrowia. Do chwili powstania niniejszego artykułu (29 luty 2020) w Polsce nie stwierdzono przypadku wystąpienia tej choroby. Obecnie 87 osób jest hospitalizowanych, 146 osób objętych kwarantanną domową a 3370 objętych nadzorem epidemiologicznym.

Czytaj więcej...

Dni otwarte i rekrutacje w placówkach oświatowych.

dni otwarte w szkolachPod koniec marca odbędzie się dzień otwarty w szkole podstawowej w Przecławiu. Ruszyła także rekrutacja do przedszkoli, punktów przedszkolnych i żłobka. Przyszły rok szkolny może się okazać trudny dla rodziców, szczególnie tych najmłodszych pociech. Pewne jest, że zabraknie dla wszystkich chętnych miejsc w publicznym żłobku. Podobny problem może być z dostaniem się do najmłodszych grupa przedszkolnych.

Czytaj więcej...

E-dowód do odbioru już od marca!

e dowod wzor Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji, wszystkie dowody, które zostaną wydane na podstawie wniosków złożonych po 4 marca 2019 będą miały warstwę elektroniczną. Nowy e-dowód będzie potwierdzał tożsamość w komunikacji elektronicznej z administracją publiczną, służbą zdrowia czy firmami.

 

Czytaj więcej...

Niech to będzie sylwester bez zgubionych piesków.

sylwesterZbliża się noc, która dla wielu zwierząt jest najgorszą nocą w roku. Już teraz w wielu miejscach słychać detonacje. Prawie codziennie na adres naszego portalu otrzymujemy zdjęcia zaginionych lub znalezionych zwierząt. Zadbajmy o to, by w tym roku Sylwester był nocą bez zgubionych piesków - apelują pracownicy Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej.

Czytaj więcej...

Uwaga na niedzielny transport niewybuchu!

transport bomby lotniczejW niedzielę rano rozpocznie się usuwanie niewybuchu, który został znaleziony w Policach. Ćwierćtonowa bomba lotnicza z okresu II wojny światowej w okolicach południa przejedzie przez kilka miejscowości gminy Kołbaskowo. Docelowo zawieziona zostanie na poligon wojskowy w Drawsku Pomorskim gdzie zostanie zdetonowana. Jej promień rażenia saperzy określili na 1,5 km.

 

Czytaj więcej...