logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Uwaga! Idą mrozy!

Ida mrozyJak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w województwie Zachodniopomorskim możemy spodziewać się dużego mrozu od 26.02.2018 do 02.03.2018. Temperatura w nocy od -16°C do -14°C, temperatura w dzień od -6°C do -4°C. W czasie tak dużych mrozów przypominamy o tym, by w tym czasie ciepło się ubierać, zwracać uwagę na osoby bezdomne i zwierzęta.

 

 

W całym kraju w mijający weekend aż sześć osób zmarło z powodu niskich temperatur. Jedna z ofiar, którą nieprzytomną znaleźli na chodniku strażnicy miejscy w Łodzi. Myśleli, że jest pijana, okazało się, że była wychłodzona. "Nie bądźmy obojętni! Nie bójmy się dzwonić!"– apeluje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Na nadchodzący tydzień RCB zaleca:
- Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne środki masowego przekazu.
- Sprawdzić miejsca pobytu wszystkich domowników i osób z najbliższego otoczenia. W miarę możliwości poinformować ich o zbliżającym się niebezpieczeństwie.
- W przypadku podejrzenia o odmrożenie którejś z części ciała, natychmiast skontaktować się z lekarzem.
- Nie stronić od udzielenia pomocy osobom potrzebującym.
- Zadbać o zwierzęta domowe i hodowlane.
- Ograniczyć spożywanie napoi alkoholowych.
- Szukając pomocy, wzywać straż pożarną (tel. 998), pogotowie ratunkowe (tel. 999), policję (tel. 997) lub korzystać z telefonu alarmowego „112”.

 

zagrozenie zimowe RCB

 

W Szczecinie (w ramach umowy z powiatem polickim) przygotowane są miejsca, w których osoby potrzebujące pomocy mogą się ogrzać i przenocować w mroźne dni oraz zjeść ciepły posiłek. POGOTOWIE ZIMOWE w terminie od 01.11. do 31.03 prowadzi Stowarzyszenie  „FENIKS” ul. Zamknięta 5. Całodobowy dyżur w ramach akcji jest pod telefonem 91 421 61 22.

W sprawie pomocy potrzebującym należy się także zwracać do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołbaskowie (siedziba Rosówek 16) tel. 91 311 95 92

pomoc powiat policki

Pin It