logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Jak bronić się przed komarami?

jak sie bronic sie przed komaramiKomary, które szczególnie aktywne są w okolicach zmierzchu i świtu, nie tylko mogą skutecznie popsuć nam imprezę na ogrodzie, czy grilla w gronie przyjaciół. Niektóre gatunki komarów przenoszą niebezpieczne dla zdrowia choroby.

 

 

 

 

Jak uchronić się przed nimi w domu? Sposób jest co najmniej kilka. Istotnym jest aby ze swojego balkonu, tarasu lub ogródka usunąć zbiorniki z wodą, bowiem jak powszechnie wiadomo komary rozmnażają się przy udziale wody i nawet niewielkie zbiorniki mogą spowodować większe występowanie tych owadów.

W doniczkach warto posadzić rośliny, których zapachu nie tolerują komary. Wśród nich wyróżnić możemy m.in. bazylię, tymianek, rozmaryn czy lawendę. Skutecznym sposobem walki z komarami możemy być również zapalenie specjalnych świec, którą odstraszą owady z naszego otoczenia.

Olejek cytrynowy z kolei jest w stanie zapewnić spokój naszemu ciału. Wystarczy skroplić go na skórę, aby zapobiec ugryzieniom komarów. Warto również zwrócić uwagę na to co zakłady na siebie. Warto unikać jaskrawych kolorów i słodkich zapachów perfum, bowiem te skutecznie przyciągają do nas komary.


Autor: Gracjan Broda, Foto: Pixabay.com

Pin It