logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Uwaga na niedzielny transport niewybuchu!

transport bomby lotniczejW niedzielę rano rozpocznie się usuwanie niewybuchu, który został znaleziony w Policach. Ćwierćtonowa bomba lotnicza z okresu II wojny światowej w okolicach południa przejedzie przez kilka miejscowości gminy Kołbaskowo. Docelowo zawieziona zostanie na poligon wojskowy w Drawsku Pomorskim gdzie zostanie zdetonowana. Jej promień rażenia saperzy określili na 1,5 km.

 

 

Przypomnijmy, 5 grudnia podczas prac ziemnych w Policach odnaleziono 250-kilogramową bombę. W związku z zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi burmistrz tej miejscowości zarządził w niedzielę 9 grudnia ewakuację znacznej części mieszkańców Polic. Szacuje się, że będzie to około 25 tysięcy osób.

Według planu saperzy powinni zakończyć akcję ok. południa. Następnie niewybuch zostanie przetransportowany na poligon celem zdetonowania. Trasa przejazdu ekipy saperskiej będzie przebiegać m.in przez naszą gminę.

Kolumna aut, prowadzona będzie przez żandarmerię wojskową i policję wjedzie do gminy Kołbaskowo od strony Dołuj, minie przejazd kolejowy w Stobnie, pojedzie, przez Będargowo, Warzymice wieś gdzie skręci w prawo na Karwowo. Dalej minie Smolęcin, skręci w lewo do Kołbaskowa. Tam wjedzie na autostradę A6. Wosikowi proszą o zachowanie ostrożności i nie utrudnianie przemieszczaniu się transportu.

 

Pin It