logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

E-dowód do odbioru już od marca!

e dowod wzor Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji, wszystkie dowody, które zostaną wydane na podstawie wniosków złożonych po 4 marca 2019 będą miały warstwę elektroniczną. Nowy e-dowód będzie potwierdzał tożsamość w komunikacji elektronicznej z administracją publiczną, służbą zdrowia czy firmami.

 

 

 

Proces wprowadzania e-dowodów wchodzi już w fazę końcową w całym kraju. Nowy dowód będzie nowoczesnym, bezpiecznym i bezpłatnym narzędziem do potwierdzania tożsamości w kontaktach on-line. Posługiwanie się nim w urzędach ma być proste - będzie wymagało przyłożenia dowodu do czytnika i wpisania kodu PIN

Nowy dokument będzie wyposażony w mikroprocesor z zakodowanymi danymi osoby i dokumentu, które znajdowały się dotychczas na dowodzie osobistym. Ponadto będzie posiadać aplikację ICAO - dokument podróży z cechą biometryczną „zdjęcie twarzy”, która zapewni szybszą odprawę jego właściciela na lotniskach.

E-dowody będą ważne bezterminowo i będą podlegały wymianie jedynie na wniosek właściciela. Rząd zakłada, że wymiana starych dokumentów na e-dowody potrwa aż do 2029 roku. O nowy dowód osobisty będzie można się starać jeszcze przed upływem ważności posiadanego dokumentu. Nie ma jednak takiej konieczności.

e dowod wzor

Wnioski można składać przez internet lub osobiście w Referacie spraw obywatelskich w Urzędzie Gminy Kołbaskowo (na parterze po lewej stronie). Uwaga! W środę 27 lutego 2019 r. czasowo wyłączona zostanie możliwość wnioskowania przez Internet o dowód osobisty. W piątek 1 marca od godz. 12.00 nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Oznacza to, że od tego momentu do końca godzin otwarcia urzędu, nie będzie możliwości załatwienia spraw dotyczących dowodów osobistych, w tym złożenia wniosków o dowód osobisty oraz wydania już spersonalizowanego dowodu. Wnioski o dowód można będzie składać tego dnia maksymalnie do godz. 11.30. A wnioski o wydanie e-dowodu będzie można składać od 4 marca. Więcej informacji pod numerem telefonu : 91 8849023

Pin It