logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Osiedlowi fryzjerzy są gotowi!

Evita przeclawRusza kolejny etap odmrażania gospodarki po pandemii koronawirusa. Od 18 maja będzie można skorzystać z usług m.in. fryzjerek i kosmetyczek. Obostrzeń dotyczących higieny i bezpieczeństwa jest dużo, ale jak zapewniają przecławscy i warzymiccy fryzjerzy, są już gotowi na przyjęcie pierwszych klientów od najbliższego poniedziałku.

 

 

Damy rade! Warunków do spełnienia jest dużo - mówi Anna Jurkin z salonu Urody "Magentik" w Przecławiu. Otwieramy w poniedziałek. Obecnie mamy już dość napięty grafik, bo większość naszych stałych klientów potwierdziła, że się pojawi. Mamy dodatkowe środki zabezpieczające naszych pracowników i klientów, wszystko jest jednorazowego użytku. Nasza kosmetyczka też stratuje od 18 maja, a nasza masażystka po sąsiedzku musi jeszcze poczekać na IV etap odmrażania gospodarki.

  reklama

Ostoja

Tak naprawdę przygotowania do otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych rozpoczęły się już wcześniej. Właściciele, jeśli chcą otworzyć swoje zakłady, musieli zakupić odpowiednie ilości środków ochrony osobistej dla siebie jak i dla klientów. Niektórzy z ich deklarują, że w pierwszych dniach zakłady będą otwarte znacznie dłużej niż standardowo.

Pracować będziemy minimum do godziny 20:00, jeśli nie dłużej - zapewnia Patrycja Gutowska z salonu fryzjerskiego na osiedlu Kresy 1 w Warzymicach. W naszym salonie zawsze wszystko było jednorazowe - folie, ręczniki, rękawiczki. Wszelki sprzęt, którego używamy jest jałowy. Będziemy obsługiwać klientów w maseczkach. Można już się umawiać na konkretne terminy.

Od przyszłego poniedziałku nasza Klinka Urody znów będzie dla Was otwarta! - informuje na swoich stronach Evia Spa z Przecławia. Wracamy z nowymi siłami, energią i zapałem do pracy. Teraz przygotowujemy się do wprowadzenia wszelkich procedur, które zapewnią Wam i nam maksymalne bezpieczeństwo.

 reklama

Montessori 2

Ministerstwo Zdrowia przygotowało szereg zaleceń dla właścicieli salonów fryzjerskich. Oto najważniejsze z nich:
- brak poczekalni, umawianie terminów powinno odbywać się telefonicznie lub mailowo

- podczas pracy fryzjerzy powinni nosić maseczki i rękawiczki, a jeśli usługa tego wymaga - także gogle lub przyłbice-
- podczas usług klienci nie mogą korzystać z telefonów komórkowych - dotykać ich ani wyciągać
- stanowisko na którym przebywał klient powinno być każdorazowo dokładnie dezynsekowane. Chodzi u o wszystkie narzędzia i urządzenia, z którymi miał kontakt, a także inne powierzchnie, których mógł dotykać (klamki, poręcze, włączniki, uchwyty, oparcie krzeseł itp.)
- fryzjerzy powinni zmieniać rękawiczki jednorazowe po każdym kliencie
- używać ręczników jednorazowych wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, w przypadku korzystania z ręczników wielorazowych trzeba je po każdym kliencie prać
- używać peleryn jednorazowych, a w przypadku tych wielorazowych po każdym kliencie prać
- zaleca się aby po każdym kliencie fryzjer zdjął rękawiczki wyrzucił je do kosza a następnie zdezynfekował ręce
- posprzątał, a potem zdezynfekował stanowisko, na którym przebywał klient, a także narzędzia, urządzenia, a także inne powierzchnie, których mógł on dotykać - zaczekać z przyjęciem następnej osoby tyle, by zastosowany środek dezynfekujący zaczął działać (wg instrukcji),
- wywietrzyć pomieszczenie

A jak są otwarte nasze lokalne gabinety w Przecławiu i Warzymicach oraz aktualne numery telefonów znajdziecie tutaj - https://przeclaw24.pl/zawsze-pod-reka/uslugi.html

Pin It