logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Zmiana zasad rozliczania dostaw gazu

gaz-zmieny-Większość mieszkańców Przecławia i Warzymic używa gazu ziemnego do ogrzewania swoich mieszkań. Rachunki za gaz w sezonie zimowym są poważnym obciążeniem naszych budżetów domowych. W tym roku PGNiG przygotowało klientom niespodziankę - sęk w tym, że zapomniało powiadomić o tym swoich odbiorców a strona internetowa www.gazownia.szczecin.pl nie działa.

 

 

 

W najbliższym czasie dostaniemy (lub już dostaliśmy) dwa rachunki za dostawę gazu ziemnego. Pierwszy za zużyte paliwo, a drugi za szacowane na najbliższe 2 miesiące.

6 stycznia zapłaciłam fakturę na prawie 500 zł - mówi Pani Dorota z Warzymic właścicielka 70 metrowego mieszkania - wczoraj dostałam jeszcze dwie faktury - na 400zł z terminem zapłaty na początek lutego i 600 zł do zapłaty na koniec marca. Nie udało mi się dodzwonić na infolinię - muszę chyba pojechać osobiście na Tamę Pomorzańską niech mi to rozłożą na comiesięczne raty.

Od 1 stycznia Zakład Gazowniczy w Szczecinie (a właściwie Wielkopolski Oddział Obrotu Gazem - Gazownia Szczecińska) "zaoszczędził" na inkasentach - teraz odwiedzą nas maksymalnie 6 razy w roku w zależności od posiadanej taryfy. Normą będą faktury szacunkowe, które w późniejszym terminie będą korygowane rzeczywistym zużyciem. I jest to zgodne z Prawem Energetycznym, które określa że gazownia ma obowiązek odwiedzić nas minimum raz w roku. Za pozostałe miesiące może wyliczać nam ryczałtem.

Jako konsumenci możemy się na to nie zgodzić. Wystarczy, że właściciel licznika napisze krótkie pismo o przykładowej treści : "Oświadczam, że nie chcę otrzymywać faktur szacunkowych i będę w terminach wyznaczonych przez gazownię podawać telefonicznie stan licznika gazu".

Pin It