logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Kiedy przechodzimy na czas zimowy?

zegar czas letniPrzesunięcie wskazówek zegara o godzinę do przodu lub do tyłu u wielu osób stanowi nie lada wyzwanie. Tłumaczone jest głównie trudnościami do przystosowania organizmu do nowego czasu i zależne jest od indywidualnych predyspozycji. Już wkrótce zmiana czasu na zimowy. Kiedy dokładnie przestawiamy zegarki?

Czytaj więcej...

Aikido, piłka nożna, angielski, niemiecki, plastyka a może dziennikarstwo? [Co, gdzie i kiedy]

zajecia dodatkowe dla dzieciZ początkiem września startują zajęcia dodatkowe dla naszych dzieci. I jest szansa, że w tym roku odbędą się na normalnych zasadach sprzed pandemii. Wybór zajęć pozalekcyjnych w Przecławiu jest dość spory. Odbywać się będą w szkołach podstawowych oraz Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Oto zebrana lista zajęć która podlega systematycznym aktualizacjom.

Czytaj więcej...

Wystawa retro komputerów w Przecławiu

retro komputeryKomputery i konsole do gry z lat 80. 90. i 00. można podziwiać od wczoraj w holu głównym Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu. To niezła lekcja historii informatyki dla każdego. Młodsi będą mogli spróbować swoich sił w grach na konsolach pierwszych generacji, a dla starszych będzie to powrót do przeszłości technologicznej. Wystawa potrwa do 15 września.

Czytaj więcej...

Moczyły zapraszają na koncert - najlepiej z certyfikatem zaszczepionego.

Poezja Spiewana Moczyly"Raz, Dwa, Trzy", "Piwnica Pod Baranami" i "Tymczasem" wystąpią w najbliższą sobotę 28 sierpnia w Moczyłach. Będzie to już ósma edycja imprezy pod nazwą "Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewaną", która na stałe wpisała się w kalendarz regionalnych wydarzeń. Na bezpłatny koncert pod odkrytym niebem do jednej z najpiękniejszych miejscowości gminy zaproszone są przede wszystkim osoby posiadające certyfikat zaszczepionego. Według regulaminu imprezy, po wyczerpaniu początkowego limitu 250 osób, kolejne wejdą już tylko te osoby, które w pełni zaszczepiły się przeciwko COVID-19

Czytaj więcej...

Raz, Dwa, Trzy i Piwnica Pod Baranami przyjadą do Moczył!

RazDwaTrzyDolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana 2021 w uroczej wsi Moczyły odbędzie się w sobotę, 28 sierpnia. Już dziś warto tą datę zapisać sobie w kalendarzu. Gwiazdą wieczoru będzie grupa "Raz, Dwa, Trzy". Przed nim na deskach plenerowej sceny wystąpi "Piwnica Pod Baranami" oraz szczecińska grupa "Tymczasem"

 

Czytaj więcej...

Powiat znów łata dziury w Warzymicach. Na ile to wystarczy?

powiat lata dziuryWraz z pojawieniem się dodatnich temperatur, rozpoczęło się kolejne łatanie dziur na drogach powiatowych. Drogowców dziś można było spotkać w Warzymicach na tzw. Alei Śliwkowej. Według zapowiedzi Starostwa Powiatowego pojawią się oni także na drodze Szczecin - Siadło Górne, Przecław - Dołuje oraz Stobno - Mierzyn. Pytanie tylko jak często trzeba będzie to robić i na ile miesięcy łaty wystarczą? Bo o generalnym remoncie tych dróg raczej możemy zapomnieć.   

Czytaj więcej...

Zapraszamy na konkurs kulinarny

konkurs kulinarnyStowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza mieszkańców gminy na konkurs "Zdrowo jem, zdrowo żyję". Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania w rodzinie. Dla autorów najlepszych potraw przygotowano atrakcyjne nagrody.

Czytaj więcej...

Powiat znów łata dziury [HARMONOGRAM PRAC]

powiat lata dziuryOd połowy października trwa naprawienie dziur i ubytków na drogach powiatu polickiego. Są to tzw "remonty cząstkowe" polegające na naprawie masą bitumiczną na gorąco największych ubytków w drogach. Każda z wykonanych łat ma być oznaczona trwale numerem i będzie podlegać dwuletniej gwarancji. Sprawdziliśmy. Wczoraj, w Warzymicach i Będargowie pojawiły się "jedenastki" a ponad dwa tygodnie temu w Kurowie i Siadle "dziesiątki". Pytanie czy wytrzymają dwa lata?

Czytaj więcej...

Piaseczny, Chylińska, Kwiatkowski, KULT, Lady Pank - będzie się działo w Przecławiu!

przeclaw festiwal 2021Zaczyna się początek "normalności". Pod koniec maja z bardzo bogatą ofertą startuje Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Będzie dużo imprez i koncertów plenerowych. Będą recitale, kabarety. No i przede wszystkim druga edycja PRZECŁAW FESTIWAL na którą wszyscy czekamy. Są jeszcze bilety i podpowiadamy jak je kupić taniej.

Czytaj więcej...

Odwiedź wystawę „Sztuka Dobra” i wesprzyj osoby niepełnosprawne

Sztuka dobra AuchanWyjątkowa wystawa obrazów, przedmiotów użytkowych i dekoracji będzie dostępna od 9 do 23 października w Centrum Handlowym Auchan Kołbaskowo. Prezentowane prace zostały wykonane przez osoby niepełnosprawne w trakcie warsztatów terapii zajęciowej prowadzonych przez Stowarzyszenie Pomocy w Rozwoju Społecznym i Zawodowym Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie oraz Fundację ESCO z Wejherowa. Po zakończeniu wystawy będzie można zakupić wybrane prace.

Czytaj więcej...