logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Najważniejsza jest profilaktyka !

mammobus23 stycznia i 4 lutego mieszkanki gminy Kołbaskowo odwiedzi mammobus. W tym dniu będzie można bezpłatnie wykonać mammograficzne badanie piersi. Programem objęte są Panie w wieku od 50 do 69 roku życia. Takie akcje w naszej gminie mają miejsce bardzo często. Jednak nie warto czekać z badaniem do następnej okazji, bo profilaktyka jest najważniejsza.


 

 

Nowotwór piersi to jeden z najokrutniejszych wrogów kobiet – nie tylko grozi śmiercią, wyniszcza i przeraża jak każdy inny rak, ale też zostawia po sobie okrutne ślady – amputowane piersi i zdeptaną kobiecość. To wszystko powinno przerażać, bo chyba tylko strach jest w stanie przekonać większość z nas o profilaktyce – zdrowym trybie życia i regularnych badaniach.

Badania, badania i jeszcze raz badania - mówi Pani Hanna z Przecławia. Nikt jest nie wymyślił lepszej metody na raka niż profilaktyka. Szkoda tylko, że tak szybko zapominamy i przestajemy dbać o swoje piersi. To musi być dla każdej podstawowy element porannej wizyty w łazience, nie mowie ze codziennie, ale na tyle często, ze mogę spać spokojnie

Piątek 23 stycznia. Mammobus przyjedzie do Kołbaskowa.

Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz oraz Geneva Trust Polska Sp. z o.o. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Profilaktyka i Diagnostyka zapraszają mieszkanki Gminy Kołbaskowo na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badania zostaną przeprowadzane w Mammobusie specjalnie zaprojektowanym dla potrzeb mammografii. Przed przystąpieniem do badania Panie wypełniają specjalnie opracowane ankiety, które zawierają informacje pozwalające na dokonanie pełniejszej oceny zdjęć przez lekarzy.

W Kołbaskowie badania odbędą się w dniu 23 stycznia, w godz. od 9.00 do 12.00 przy świetlicy wiejskiej. Bezpłatnymi badaniami mammograficznymi objęte są Panie od 50 do 69 roku życia. Rejestracja telefoniczna jest prowadzona pod nr 58 325 76 20 lub 58 325 76 21.


Środa 4 lutego. Mammobus przyjedzie do Przecławia.

Mammografię można będzie wykonać w Przecławiu 4 lutego w godz. 9 – 17. Specjalny mammobus firmy LUX MED zaparkuje przy Gimnazjum. Tutaj także programem objęte są kobiety w wieku 50-69 lat, ponieważ jest to grupa szczególnie narażona na zachorowanie na raka piersi. Na badania nie potrzebne jest skierowanie lekarskie. Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Szczególnie apelujemy do Pań z rocznika 1965 - mówi Agata Jabłonowska z firmy LUX MED, organizatora badań - ponieważ w tym roku wchodzą Panie do Programu i po raz pierwszy mogą wykonać badanie bez skierowania i bezpłatnie.Prosimy o zamieszczenie informacji o badaniach w państwa portalu, dzięki czemu więcej kobiet dowie się o możliwości przebadania. Razem działajmy na rzecz zdrowia mieszkanek regionu!

Tutaj także wymagana jest rejestracja telefoniczna pod nr 58 666 24 44. Infolinia pracuje w godzinach od 8:00 do 20:00

Pin It