logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

"Palcem Po Mapie" - zaprasza Siadło Górne

palcem po mapieSołectwo Siadło Górne zaprasza wszystkich mieszkańców gminy na wydarzenie plenerowe pod nazwą "Palcem Po Mapie". Impreza odbędzie się w sobotę 26 września i będzie miała charakter zawodów typu "marsz z podchodami". Udział w niej mogą wziąć całe rodziny, najlepiej czteroosobowe, gdzie minimum jedna z nich jest dorosła. Początek o godzinie 10:00 w świetlicy wiejskiej w Siadle Górnym.

 


Nasze sołectwo wystartowało w konkursie "Najlepszy projekt imprezy" organizowanym przez gminę Kołbaskowo - mówi sołtys Anna Mazur. W jego ramach uzyskało dofinansowanie na przeprowadzenie imprezy plenerowej "Palcem po mapie". Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy Kołbaskowo, których serdecznie zapraszam. W przypadku zapytań proszę o kotakt telefoniczny 503 862 215.

Impreza ma nawiązywać do dawnych podchodów. Start odbędzie się w świetlicy wiejskiej, gdzie drużyny otrzymają zestaw zadań do realizacji. Na miejscu będzie można zapoznać się z historią wsi i kroniką sołectwa. Zadania będą nawiązywać do historii, geografii i biologii. Do rozwiązania zagadek przyda się nie tylko wiedza, ale także i spryt. Odpowiedzi będzie można szukać na terenie wsi i terenach przyległych. W trakcie imprezy drużyny będą także zbierać śmieci do worków, za które zdobędą dodatkowe punkty.

Po kilku godzinnych zmaganiach wszyscy spotkają się przy wspólnym ognisku na placu rekreacyjnym za wsią. Impreza ma na celu zachęcenie rodzin do aktywnego spędzania wolnego czasu, uczczenie Dnia Ziemi oraz zapoznanie mieszkańców gminy z bogactwem wsi i okolic. Ma także charakter ekologiczny oraz upowszechnia współpracę ze szkołami, gdyż część projektu wspierają nauczyciele z Przecławia.

 

palcem po mapie plakat

Pin It