logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

10 stycznia zagramy znów z Orkiestrą

wosp2016W drugą niedzielę Nowego Roku w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przez cały dzień będą kwestować wolontariusze i zbierać do puszek pieniądze - tym razem na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Nie inaczej będzie w Przecławiu, gdzie w szkole podstawowej odbędzie się gminny finał imprezy połączony z koncertami, licytacją oraz zbiórką datków.

 

Z roku na rok na terenie naszej gminy bijemy kolejne rekordy uzbieranych środków.  Przypomnijmy w 2011 roku było to niewiele ponad 10 tys zł, w 2012 - 17 tys zł. W latach 2012-14 za każdym razem przekroczono granicę 20 tys zł. Rekordowy był rok 2014 kiedy to na koncie gminnego sztabu uzbierano dokładnie 23.666 zł. Jak będzie w tym roku ? Hasło 24 finału brzmi - MIERZYMY WYSOKO! My także !

wosp 2016

Najważniejszym przedsięwzięciem jest kwestowanie - mówi Katarzyna Bielecka - szefowa gminnego sztabu orkiestry. W jego ramach zgłosiło się ponad 40 osób. Będą oni mogli kwestować na terenie całej gminy, w galerii przy sklepie Auchan oraz przed Decathlonem. Czekamy na wiadomości od właścicieli innych marketów znajdujących się na terenie gminy. Wolontariuszami z uprawnieniem do kwestowania są zarówno najmłodsi mieszkańcy gminy, jak i dorośli – tak jak w latach poprzednich – strażacy.

W ramach 24 Finału WOŚP od 10.00 do 14.00 będzie można oglądać pokazy artystyczne dzieci i młodzieży ze wszystkich palcówek oświatowych gminy. Obejrzymy m.in taniec brzucha, występy taneczno - wokalne oraz nowość – pokaz zumby. W przerwach między występami, w licytacjach będzie można nabyć gadżety WOŚP-u oraz dodatkowe przedmioty od darczyńców. Na przychodzących do szkoły w Przecławiu czekać też będą przysmaki w kawiarence – ciasta, kawa, herbata, a także talerz ciepłej zupy.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy gminy Kołbaskowo nie zapomną o ważnym przesłaniu, jakie niesie ze sobą Fundacja WOŚP i wesprą ją tak, jak czynili to w latach poprzednich - dodaje na koniec Katarzyna Bielecka.

Każdego roku szczegółowo określany jest cel finałowej zbiórki. Ubiegłoroczny 23. Finał WOŚP poświęcony był podtrzymaniu standardów leczenia dzieci na specjalistycznych oddziałach pediatrycznych. W trakcie 23. Finału Orkiestra po raz trzeci zagrała także dla seniorów, dzięki czemu wsparcie otrzymały oddziały geriatryczne, a także kilkadziesiąt Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych w całej Polsce.  

Środki z tegorocznego 24 Finału WOŚP przeznaczone zostaną na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Program minutowy imprezy :

Godz. 10.00 – Zumba
Godz. 10.10 – Licytacja
Godz. 10.20 – Występy
  Dance Factory,
  SP Będargowo – Emilia Kosek Piosenka „Tak Bym Chciała”
  SP Przecław – Klasa 2c Taniec „Belgijka”,
  Oddział Przedszkolny Przecław - Grupa „Biedronki” „Taniec Śnieżynek”,
  ZPO Kołbaskowo – Gra Na Flażoletach „Lulajże Jezuniu” I „Wśród Nocnej Ciszy”
Godz. 10.35 – Licytacja
Godz. 10.45 – Występy
  Dance Factory,
SP Przecław – Klasy 2b I 2c Taniec Do Muzyki Z Filmu „Vabank”,
  Oddział Przedszkolny Przecław - Grupy 0a, 0b, 0c Piosenka „Jadą, Jadą Sanie” Oraz „Taniec Śnieżynek I Bałwanków”
  ZPO Kołbaskowo – Grupa V Taniec
  SP Będargowo – Julia Piecha Piosenka „Śrubki Pana Michała”
Godz. 11.00 – Licytacja
Godz. 11.10 - Taniec Brzucha – Szkoła Tańca „Milagro”
Godz. 11.30 – Licytacja
Godz. 11.40 – Występy
  ZPO Kołbaskowo – Świąteczne Piosenki
  SP Będargowo – Sandra Miśnik Piosenka „Mucha W Samolocie”
  SP Przecław – Klasy 1a, 1b, 1c, 1d, 1e Gra Na Flażolecie „Marysieńka” I „Mizerna Cicha”, Piosenka „Do Stajenki”
Godz. 12.00 – Licytacja
Godz. 12.15 – Zumba
Godz. 12.30 – Licytacja
Godz. 12.40 – Występy
  SP Będargowo – Wiktoria Fijołek Piosenka „Mam Tę Moc”
  SP Przecław – 3a, 3b, 3c „Marsz Radetzky’ego” Gra Na Instrumentach,
  Oddział Przedszkolny Przecław - Grupy „Żaby” I „Zajączki” Piosenka „Kolędujemy”
Godz. 13.00 – Licytacja
Godz. 13.15 – Występy
  Gimnazjum Przecław – Ada Białek – Piosenka I Have Nothing (Org. Wyk. Whitney Houston)
Godz. 13.30 – Licytacja    
Godz. 13.45 – Występy
  Oddział Przedszkolny Przecław – Grupa „Motyle” Taniec „Benny Hill”; Grupa „Pszczółki” Piosenki „Tup, Tup, Tup, Po Śniegu” Oraz „Bałwanek”
  SP Będargowo – Zosia Rychel I Małgosia Mazur Taniec „Alladyn”
Godz. 14.00 – Zakończenie

 

A tak bawiliśmy się w zeszłym roku :

Pin It