logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

To będą dożynki w rytmie "Ona Tańczy Dla Mnie"

weekend na dozynkachW ostatnią sobotę sierpnia dożynki. Tradycyjnie odbędą się w Kołbaskowie na placu przy OSP. Oprócz tradycyjnych konkursów na najpiękniejszy wieniec i zabaw ludowych przygotowano wielką atrakcję dla fanów polskiej muzyki dance. Kołbaskowo odwiedzą panowie z grupy muzycznej "Weekend", twórcy jednego z największych hitów ostatnich lat "Ona Tańczy Dla Mnie"

 

 

Dożynki to czas podsumowania ciężkiej pracy rolników, świętowanie zakończenia prac polowych i rozpoczęcie obrzędów dziękczynnych. Święto plonów co roku w Kołbaskowie rozpoczyna się najpierw mszą świętą w pobliskim kościele. Potem barwny orszak niosący wieńce dożynkowe przechodzi na pobliski plac przy OSP.

Najważniejszym konkursem jest wybór najpiękniejszego wieńca dożynkowego. I tu okazuje się, że mieszkańcy gminy mają wyjątkowe doświadczenie w ich wykonywaniu oraz odnoszą wielkie sukcesy. Najczęstszym zwycięzcą w ostatnich latach było sołectwo Moczyły, których wieniec pojechał nawet na dożynki prezydenckie w Spale. Jak będzie w tym roku ? Konkurencja jest zacięta, na świetlicach od dawna trwają tajemnicze prace. Niestety nie wpuszczono nas z aparatem i nie pozwolono zdradzać żadnych szczegółów. To zrozumiałe.

W ostatnich latach wieczorna część dożynek upływała w rytmie muzyki disco polo. Dwa lata temu wielką furorę zrobił występ grupy Skaner. W tym roku ma być jeszcze bardziej przebojowo. O godzinie 20.00 wystąpi gwiazda wieczoru - grupa Weekend. Najbardziej znany utwór zespołu to wypromowany w 2012 roku "Ona Tańczy Dla Mnie. Weekend kojarzony jest również z takimi kompozycjami jak "Za miłość mą", "Na fali", "Za każdą chwilę z Tobą", "Moje miasto nigdy nie śpi" czy "Bawidamek". Podczas plebiscytu "Disco Polo Hit Wszech Czasów" zorganizowanego przez telewizję Polo TV zespół Weekend z piosenką "Ona tańczy dla mnie" zajął 2 miejsce. W lipcu 2016 roku dzięki 98 mln odsłon w serwisie internetowym YouTube utwór "Ona tańczy dla mnie" znalazł się w zestawieniu światowych hitów Top 100.

 

 

Ramowy program imprezy jest następujący :

14:00 Msza święta
15:00 Rozpoczęcie imprezy, powitanie Gości
15:10 Występy: Grupy Artystycznej z Siadła Górnego i Zespoły "Krąg - Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej"
16:00 Rozstrzygnięcie konkursów dożynkowych
16:10 Występy:Grupy "Dance Factory", Gimnastyczek artystycznych - Zosi Pietrzak i Mariki Błaszkiewicz, Grupy Artystycznej ze Stobna
17:00 Konkursy sceniczne dla dzieci i dorosłych
17:30 Koncert największych przebojów muzyki latino - Duet "Grupo Costa"
18:30 Program dla dzieci "Disco Polo Kids"
19:15 Koncert Muzyki Dance - "Lokus"
20:00 Koncert Gwiazdy Wieczoru Zespołu Weekend
21:15 - 24:00 Zabawa Taneczna z Zespołem "Music Planet Band"

 

dozynki 2016 plakat