logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Już za kilka dni dożynki.

dozynki kolbaskowoW sobotę 24 sierpnia święto plonów. Organizator, gmina Kołbaskowo, przygotowała wiele niespodzianek dla całych rodzin. Będzie także wielka atrakcja dla fanów polskiej muzyki dance. Kołbaskowo odwiedzi grupa "BASTA", twórcy jednego z największych hitów ostatnich lat - "Ruda Tańczy Jak Szalona" oraz "Kocham ten Stan"

 

 

Dożynki to tradycyjny czas podsumowania ciężkiej pracy rolników, świętowania zakończenia prac polowych i rozpoczęcia obrzędów dziękczynnych. Święto plonów w Kołbaskowie ma swoją długą tradycje. Od kilku lat uroczysta msza święta odbywa się na placu przy OSP, gdzie obok ołtarza prezentowane są wieńce dożynkowe. A po jej zakończeniu ogłaszane są wyniki konkursu na najpiękniejszy wieniec. Przez ostatnie 10 lat najczęściej wygrywało sołectwo Moczyły, ale w tym roku zanosi się na sensację. Sołectwo tej wsi nie będzie przygotowywać wieńca.

W tym roku nasze sołectwo skupia się na wydarzeniu, które mamy za tydzień w naszej wsi - chodzi mi o "Dolinę Dolnej Odry Poezją Śpiewaną" - mówi sołtys Moczył, Roman Woźniak. Więc wyjątkowo w tym roku nie weźmiemy udziały w konkursach dożynkowych, dając możliwość wygrania innym miejscowościom. Za to nasza wieś przygotuje ołtarz na mszę, bo w tym roku oczywiście msza odbędzie się pod odkrytym niebem na placu przy OSP.

A w innych miejscowościach wakacje wyglądają bardzo pracowicie. My w tym roku na pewno wystartujemy z wieńcem dożynkowym - mówi Edyta Barańska, sołtys Pargowa. Zwykle nasz wieniec robi około 5 osób, proszę pamiętać że jesteśmy bardzo małą wsią. Przygotowania trwają od samego początku jak już tylko zboża się zazielenią. Z pewnością weźmiemy też udział w konkursie o najsmaczniejsze ciasto z owocami.

Działamy od jakiegoś czasu na świetlicy środowiskowej z Panią Renatą Wójcik - mówi sołtys Siadła Górnego Anna Mazur. Weźmiemy udział w dożynkach z pewnością. Będzie także stoisko naszej miejscowości na które serdecznie zapraszamy. Będziemy prezentować rękodzieło, domowe wypieki, przetwory, coś na ciepło i gorąco, wszystko ręcznie robione. Będziemy się starać, aby wziąć udział we wszystkich konkursach dożynkowych.

Najważniejszym konkursem dożynkowym jest oczywiście wybór najpiękniejszego wieńca. Przyznane zostaną także nagrody w konkursie na najlepszy chleb dożynkowy i wypiek ciasta z owocami, na najciekawsze przebranie oraz na najlepszą nalewkę dożynkową. Na scenie przy remizie wystąpią Siadliczanki, Nadodrzanki, Przecławianki i Grupa Retro. O godzinie 18:00 wystąpi LOKUS a o 19:00 Arek Mażewski.

Gwiazdą wieczoru będzie grupa "BASTA". Do największych hitów muzyki tanecznej podczas święta plonów jesteśmy już przyzwyczajeni. W ostatnich latach zagrali i zatańczyli Weekend, Czadoman czy Sumptuastic. Ty razem w sobotni wieczór 24 sierpnia na placu przy OSP wystąpi polska grupa dance "Basta". Ich koncert zaplanowano został na godzinę 20:00. Grupa BASTA istnieje na rynku od ponad 10 lat. Założona została przez Ewę Tokarzewską (pseudonim Eva Basta). Dzisiaj jest jedną z największych gwiazd disco polo. Daje ponad 120 koncertów rocznie, a jej klipy na Youtubie mają miliony wyświetleń. Najpopularniejsze utwory to "Kocham ten Stan" (35 mln odsłon) oraz "Hej, Czy Ty Wiesz Kochanie" (25 mln odsłon)

 

PROGRAM DOŻYNEK

14.00 Msza Święta (polowa)
15.00 Rozpoczęcie imprezy i przywitanie gości
15.10 - 18.00 Występy zespołów lokalnych - Siadliczanek, Nadodrzanek, Przecławian i Grupy Retro, konkursy dla dzieci i dorosłych, rozstrzygnięcie konkursów dożynkowych organizowanych przez Gminę Kołbaskowo
18.00 Koncert LOKUS
19.00 Recital Arek Mażewski „Muzyczny Koktajl Polskiej Piosenki”
20.00 Koncert Gwiazdy Wieczoru zespołu „BASTA”
21.00 - 00.00 Zabawa taneczna DJ PLANET & DRUMS

Dozynki 2019 plakat

 

A tak bawiliśmy się w ostatnich latach

Czadoman na koncercie w Kołbaskowie. Gwiazda wieczoru. Dożynki 2017.

Opublikowany przez Przeclaw24 Portal mieszkańców Przecławia i Warzymic na 26 sierpnia 2017

 

 

Pin It