logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Kiermasze światczne - dziś i jutro.

kiermasz przeclawW sobotę i niedzielę dwa ważne wydarzenia przedświąteczne na terenie naszej gminy. W Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji odbędzie się dwudniowy kiermasz świąteczny połączony ze spotkanie z Mikołajem, kiermasz oraz bezpłatne projekcje filmów. Mniejsza, ale za to spokojniejsza impreza odbędzie się w szkole podstawowej w Kołbaskowie. Tam samorząd wraz z gronem pedagogicznym zaprasza na tradycyjny kiermasz, który ma już swoją długoletnia historię i tradycję w tej placówce. Będzie w czym wybierać!

 

 

Kiermasz Świąteczny odbędzie się dziś 7 grudnia w godzinach 10:00 - 14:00 w Zespole Placówek Oświatowych w Kołbaskowie - zaprasza dyrektor placówki Olga Strugała. Na miejscu można obejrzeć i zakupić świąteczne rękodzieło: ozdoby, stroiki, choinki, kartki, upominki i wiele innych, a także skosztować świątecznych potraw, domowych wypieków i posłuchać koncertu piosenki bożonarodzeniowej.

W Przecławiu odbędzie się znacznie większa impreza. Pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy zaczyna sie o godzinie 10:00 i potrwa osiem godzin. I tak samo będzie w niedzielę. Wystawi się u nas ponad 20 wystawców - zaprasza Mariusz Skóra, dyrektor GOKSiR w Przecławiu. Będzie można nabyć: stroiki, bombki, drewniane choinki, dekoracje świąteczne, szydełkowe rozmaitości, obrazy, łapacze snów, biżuterię, anioły i bóstwa, kartki świąteczne, pierniki, słodycze, oscypki, chałwę, oliwki greckie, rożne rodzaje kawy, smakowitości lokalnych kół gospodyń wiejskich oraz prace plastyczne dzieci z naszych zajęć artkids i scrapbooking.

W niedzielę także dużo atrakcji z okazji Mikołajek. W programie spektakle kinowe - tym razem wyjątkowo wstęp bezpłatny!. O 10:00 - Śnięty Mikołaj, 12:00 - Ekspres Polarny, 14:00 - Strażnicy Marzeń oraz o 16:00 - Jack Frost.
W planie także:
- tworzenie dekoracji choinkowych - Warsztat Świętego Mikołaja (10.30-14.00),
- pisanie listów do św. Mikołaja (10.30-14.00)
- świąteczne czytanie bajek dla dzieci (14.00-15.00)
- zdjęcia z Mikołajem oraz słodki poczęstunek dla najmłodszych (15.00-18.00)

Zapraszamy do Kołbaskowa i Przecławia!

kiermasz kolbaskowo 2019

08 kiermasz swiateczny

 

Pin It