logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Powiat znów łata dziury [HARMONOGRAM PRAC]

powiat lata dziuryOd połowy października trwa naprawienie dziur i ubytków na drogach powiatu polickiego. Są to tzw "remonty cząstkowe" polegające na naprawie masą bitumiczną na gorąco największych ubytków w drogach. Każda z wykonanych łat ma być oznaczona trwale numerem i będzie podlegać dwuletniej gwarancji. Sprawdziliśmy. Wczoraj, w Warzymicach i Będargowie pojawiły się "jedenastki" a ponad dwa tygodnie temu w Kurowie i Siadle "dziesiątki". Pytanie czy wytrzymają dwa lata?

 

 

O stanie dróg powiatowych na terenie gminy Kołbaskowo pisaliśmy dużo i możemy pisać jeszcze więcej. Głównie negatywnie. Pytanie tylko czy ma to sens, kiedy kasa starostwa jest pusta. Pomimo jednak słabej kondycji i ogromnej ilości kilometrów dróg w zarządzaniu, powiatowi udaje się od czasu do czasu jakiś większy remont, nowa nakładka czy sezonowe łatanie. Skłamiemy gdy napiszemy, że na drogach powiatowych się nic nie robi, czy nie robiło. Przykładem jest duża inwestycja od Stobna przez Przylep do ulicy Okulickiego. W kilku innych miejscach pojawiły się nakładki. A teraz zaczęło się jesienne łatanie dziur.

  reklama

Ostoja

 

Od 15 do 21 października na terenie Gminy Kołbaskowo wykonywany był remont cząstkowy drogi powiatowej na odcinku Szczecin - Kurów - Siadło Dolne. A w dniach 9-10 listopada wykonano remont drogi nr 3925Z, czyli tzw. Aleję Śliwkową w Warzymicach i remont odcinka drogi nr 3920Z Przecław - Warzymice. Łatano także w Będargowie.

W dniu dzisiejszym (12 listopada) remont jest kontynuowany na odcinku Warzymice - Będargowo oraz odcinek Będargowo - Stobno - mówi Magdalena Sochanowska Naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach. W następnej kolejności jest planowana kontynuacja remontu wzdłuż drogi Będargowo - Stobno - Dołuje.

Niestety, jak podaje starostwo, nie jest możliwe wskazanie dokładnego kalendarza wykonywania remontów ze względu na zbyt wiele czynników, które są niezależne tak od zarządcy drogi jak i wykonawcy, a najważniejszym czynnikiem warunkującym wykonywanie robót jest pogoda. W związku z czym nie jest możliwe ustawienie precyzyjnego kalendarza wykonywanych remontów. Naszej redakcji udało się uzyskać jedynie poniższy harmonogram prac.

Listopad 2020
- nr 3919Z Dołuje - Kościno
- nr 3923Z m. Stobno
- nr 3922Z Stobno - Mierzyn
- nr 3924Z odcinek Kołbaskowo - Smolęcin - Barnisław - Warnik
- nr 3916Z Bezrzecze - Wołczkowo
- nr 3907Z odc. Dobra - Buk - Dobieszczyn - Stolec
- nr 3908Z Rzędziny - Stolec
- nr 3908Z Buk - Rzędziny.

Grudzień 2020
- nr 3923Z Stobno - Bobolin - Warnik,
- nr 3928Z Kołbaskowo - Moczyły - Kamieniec
- nr 3929Z Pargowo - Kamieniec
- nr 3930Z Warzymice - Smolęcin

 reklama
jas poziomo

Remonty cząstkowe w ciągach wszystkich dróg powiatowych o nawierzchni bitumicznej o długości około 160 km wykonuje firma STRABAG która została wybrana w przetargu nieograniczonym. Remonty są wykonywane masą bitumiczną otaczaną na gorąco w cięciem i smarowaniem krawędzi. W przetargu firma STRABAG zaproponowała na wykonywane remonty dwuletni okres gwarancji. Każdy wyremontowany ubytek jest opisany w celu późniejszej identyfikacji. - dodaje na koniec M. Sochanowska

Starostwo poinformowało także, że w trakcie rozmów z firmą STRABAG wstępnie ustalono, że od przyszłego tygodnia będzie możliwe uruchomienie drugiej ekipy remontowej, co pozwoli na przyspieszenie remontów i szybszą likwidację ubytków.

 

Pin It