logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Zapraszamy do Przecławia na Pierwszy Festiwal Pierogów

FestiwaPierogowW niedzielę, 8 października 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbędzie się pierwszy Festiwal Pierogów oraz dobrze już znany wcześniej konkurs kulinarny "Nasze Smaki"

 

 

 

 

To wydarzenie, podczas którego będzie można do woli degustować i kupować wytwory kół gospodyń wiejskich z obszaru gminy Kołbaskowo. Ideą festiwalu jest kultywowanie tradycji polskiej kuchni połączone z prezentacją wyjątkowych umiejętności kulinarnych mieszkańców ziemi kołbaskowskiej.

Koła gospodyń z Przecławia, Siadła Górnego, Stobna, Kamieńca, Moczył i Smolęcina przygotują pierogi w różnorodnych wariacjach. Pierogi przygotuje też restauracja Ruccola food&coffee. Będzie można je posmakować na miejscu lub nabyć na wynos. Specjalnie na to wydarzenie przygotowane zostaną wariacje smakowe: kołbaskowska z kiełbasą oraz szczecińska z paprykarzem.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

Hair-House

Ancora Warzymice

 

Osobne stanowiska będą czekać na uczestników, którzy zechcą polepić pierogi na miejscu ze wsparciem pierogowych specjalistek. Na dobrą zabawę z ciastem mogą liczyć także najmłodsi. Lokalne mistrzynie kuchni podzielą się z uczestnikami praktycznymi poradami, jak ulepić doskonałe pod względem smaku i wyglądu mączne pyszności.

Festiwalowi towarzyszyć będzie finał gminnego konkursu kulinarnego „Nasze smaki”. W poprzednich latach odbywał się on podczas Doliny Dolnej Odry Pozezją Śpiewaną w Moczyłach. Konkurs ten skierowany jest do pełnoletnich amatorów kuchni i odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu, 8 października 2023 r. Potrawy konkursowe oceniane będą w kategoriach: słodka, wytrawna, pierogi oraz nalewka. Każda osoba może zgłosić do konkursu maksymalnie 2 produkty - po jednej w dwóch różnych kategoriach w każdej z kategorii.

Szczegóły obu wydarzeń oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronach internetowych gminy Kołbaskowo. Organizatorami wydarzenia są Gmina Kołbaskowo, Koło Gospodyń Wiejskich Przecław, Reneta Wójcik, i GOKSiR Przecław. Partnerem wydarzenia jest Rucola food & coffe. Patronat nad festiwalem objęła Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz.

 

FestiwaPierogow baner