logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Trudna sytuacja w Kołbaskowie i w Policach

urzad gminyKoronawirus sparaliżował normalne funkcjonowanie kołbaskowskiego Urzędu Gminy. Już kilku pracowników jest zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Budynek jest praktycznie zamknięty dla osób z zewnątrz a mieszkańców uprasza się o zaniechanie wizyt osobistych i ewentualne załatwianie ich bezkontaktowo. Podobna sytuacja miała miejsce dziś w Policach, kilka wydziałów rozpoczęło pracę zdalną.

Czytaj więcej...

Walczą o zmianę taryfy śmieciowej

sesja komisja smieci od wodyPrzed wakacjami Rada Gminy Kołbaskowo przyjęła uchwałę określającą sposób naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami. Problem w tym, że opłata śmieciowa, która jest naliczona od ilości zużytej wody, uwzględniać będzie także wodę bezpowrotnie zużytą, czyli taką np. do podlewania ogródka. Wyższych opłat za śmieci mogą się spodziewać nie tylko właściciele przydomowych ogródków, ale także rolnicy, którzy używają wodę do swojej działalności. Ci ostatni zebrali się wraz z sołtysami i wystosowali wniosek do rady o zmianę czerwcowej uchwały.

Czytaj więcej...

KION inwestuje, mieszkańcy protestują.

kion inwestycja 2019Od początku września w ekspresowym tempie na polach między Kołbaskowem a Rosówkiem powstają duże hale przemysłowe. Na obszarze osiemnastu hektarów w ciągu roku powstanie zakład produkcji wózków widłowych oraz centrum badawcze. Inwestycję niemieckiej grupy KION szacuje się na około 250 mln zł. Z jednej strony nowy zakład cieszy, szczególnie władze gminy, które zyskują kolejnego dużego płatnika podatków. Jednak już do rady gminy Kołbaskowo wpłynęła skarga mieszkańców, którzy w swoim piśmie zgłaszają że wójt "publicznie wspiera potencjalnego inwestora kosztem mieszkańców wsi Kołbaskowo". Skargą mają się zająć radni na jutrzejszej sesji.

Czytaj więcej...

Są wolne etaty, nie ma chętnych do pracy.

straz gminnaStraż Gminna w Kołbaskowie przeżywa trudny okres. Z podobnym problemem boryka się także Szczecin. Brakuje chętnych do pracy. Właśnie rozpoczęła się kolejna rekrutacja na stanowisko strażnika gminnego. Czy znajdą się chętni?

 

Czytaj więcej...

Starosta: "Nie mamy 5 mln zł na tą drogę"

przylep stobno remont drogiPo ogłoszeniu listy dofinansowań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych rozpoczęło się w samorządach gorączkowe poszukiwanie środków na realizację zwycięskich inwestycji. O ile gmina Kołbaskowo z pewnością poradzi sobie z zebraniem środków na wkład własny do budowy drogi łączącej DK13 z ul. Floriana Krygiera. To z pewnością nie lada kłopot ma Starostwo Powiatowe w Policach, które otrzymało 60% dofinansowania na remont drogi od ul. Okulickiego w Szczecinie do Stobna.

Czytaj więcej...

Gmina Kołbaskowo trzecia w województwie!

gmina kolbaskowoW najnowszym rankingu finansowym jednostek samorządu terytorialnego gmina Kołbaskowo zajęła trzecie miejsce w kategorii gmin wiejskich. Opublikowany przez Urząd Wojewódzki i Regionalną Izbę Obrachunkową raport podsumował dane za rok 2017. Pierwsze miejsce zajęła sąsiednia gmina Dobra a drugie Kołobrzeg. Zestawienie zamyka na 48 miejscu gmina Ostrowice, która jest w trakcie likwidacji.

Czytaj więcej...

Andrzej Bednarek przez kolejne 5 lat będzie pełnił funkcję starosty polickiego.

andrzej bednarekAndrzej Bednarek, dziewiętnastoma głosami radnych, wybrany został podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu starostą polickim na kadencję 2018 – 2023. Nowym wicestarostą Powiatu Polickiego została Joanna Napiwodzka z Koalicji Obywatelskiej.

 

Czytaj więcej...

Ślubowanie wójta i radnych. Dorota Trzebińska przewodniczącą Rady Gminy.

1 sesja 8 kadencjiDzisiaj, podczas pierwszej sesji Rady Gminy, radni oraz wójt gminy złożyli uroczyste ślubowanie. Wybrali przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady oraz członków komisji stałych.

 

 

Czytaj więcej...

Ostatnia sesja siódmej kadencji.

ostatnia sesja 7 kadencjiPo raz czterdziesty siódmy i ostatni w tej kadencji zebrała się rada gminy Kołbaskowo. Gośćmi obrad byli m.in. dyrektorzy szkół oraz władze starostwa powiatowego w Policach. Były podziękowania, kwiaty, wspólne zdjęcia oraz indywidualne prezenty dla każdego radnego. Jeden z nich otrzymał statuetkę Pinokia z długi nosem.

Czytaj więcej...

Ósma kadencja po nowemu

sesja po nowemuPierwsza sesja rady gminy nowej kadencji odbędzie w najbliższy piątek 23 listopada. O godzinie 10:00 w kołbaskowskiej świetlicy zbiorą się nowo wybrani radni, którzy wraz z wójtem złożą przysięgę. Od tego posiedzenia, będą już transmisje on-line, wprowadzone zostanie głosowanie imienne a radni i przewodniczący zyskają nowe uprawnienia.

Czytaj więcej...

Przedostatnia sesja. Darmowa komunikacja i nowa droga z Przecławia do obwodnicy.

46 sesja To była pierwsza, powakacyjna sesja i przedostatnia w tej kadencji. Na obradach dyskutowano o bezpłatnej komunikacji dla wszystkich uczniów oraz o planowanej nowej drodze gminnej, która docelowo ma odciążyć ruch na zakorkowanej trzynastce. Radni jeszcze tylko raz zbiorą się w starym składzie. Niektórzy podjęli już decyzję o niestartowaniu w wyborach samorządowych, które odbędą się za miesiąc.

 

Czytaj więcej...