logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Radne kończą kadencję i dziękują mieszkańcom.

sesja rady gminyPrzeglądając listy kandydatów do nowej Rady Gminy Kołbaskowo - nie znajdziemy na nich kilku nazwisk. Na kadencję 2024-29 nie wystartują cztery radne z naszych osiedli. Są to - Anna Sypniewska, Czesława Ratajczyk, Iwona Szuszkiewicz z Przecławia oraz Monika Jacyna z Warzymic.

 

Czytaj więcej...

W końcu ruszy budowa ścieżki po śladzie kolejki wąskotorowej!

waskotorowka karwowoW poniedziałek, 14 sierpnia, na nadzwyczajnej sesji rady gminy Kołbaskowo, radni podjęli decyzję o dodatkowym dofinansowaniu w kwocie 1,9 mln złotych na budowę ścieżki pieszo-rowerowej na trasie Będargowo - Karwowo - Barnisław - Granica Państwa. Ta suma jest niezbędna do wznowienia inwestycji, która została zatrzymana na etapie projektowania i uzyskiwania pozwoleń na budowę.

Czytaj więcej...

Ponad 600 tys zł od Kołbaskowa dla Archidiecezji

obwodnica przeclawiaJak ustalili dziennikarze oko.press, gmina Kołbaskowo zapłaciła Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej 600 tys. złotych za umożliwienie budowy drogi biegnącej od Przecławia do obwodnicy. To efekt odszkodowania przyznanego w zeszłym roku za wywłaszczenie z 0,94 ha ziemi rolnej, przez którą obecnie przebiega nowa droga gminna. Decyzję odszkodowawczą wydało Starostwo Powiatowe w Policach.

Czytaj więcej...

Wywóz śmieci od przyszłego roku mocno do góry.

sita jantra smieci66% więcej zapłacą mieszkańcy gminy Kołbaskowo za odbiór odpadów komunalnych. Na dzisiejszym posiedzeniu radni przyjęli nową wyższą stawkę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Opłata, która jest uzależniona od 1m3 zużytej wody rośnie z 6 zł do 10 zł. Rachunek jest prosty. Przykładowa 3-4 osobowa rodzina, która zużywa 15m3 wody miesięcznie zapłaci za wywóz odpadów 150 zł.

 

Czytaj więcej...

Trudna sytuacja w Kołbaskowie i w Policach

urzad gminyKoronawirus sparaliżował normalne funkcjonowanie kołbaskowskiego Urzędu Gminy. Już kilku pracowników jest zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Budynek jest praktycznie zamknięty dla osób z zewnątrz a mieszkańców uprasza się o zaniechanie wizyt osobistych i ewentualne załatwianie ich bezkontaktowo. Podobna sytuacja miała miejsce dziś w Policach, kilka wydziałów rozpoczęło pracę zdalną.

Czytaj więcej...

Walczą o zmianę taryfy śmieciowej

sesja komisja smieci od wodyPrzed wakacjami Rada Gminy Kołbaskowo przyjęła uchwałę określającą sposób naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami. Problem w tym, że opłata śmieciowa, która jest naliczona od ilości zużytej wody, uwzględniać będzie także wodę bezpowrotnie zużytą, czyli taką np. do podlewania ogródka. Wyższych opłat za śmieci mogą się spodziewać nie tylko właściciele przydomowych ogródków, ale także rolnicy, którzy używają wodę do swojej działalności. Ci ostatni zebrali się wraz z sołtysami i wystosowali wniosek do rady o zmianę czerwcowej uchwały.

Czytaj więcej...

KION inwestuje, mieszkańcy protestują.

kion inwestycja 2019Od początku września w ekspresowym tempie na polach między Kołbaskowem a Rosówkiem powstają duże hale przemysłowe. Na obszarze osiemnastu hektarów w ciągu roku powstanie zakład produkcji wózków widłowych oraz centrum badawcze. Inwestycję niemieckiej grupy KION szacuje się na około 250 mln zł. Z jednej strony nowy zakład cieszy, szczególnie władze gminy, które zyskują kolejnego dużego płatnika podatków. Jednak już do rady gminy Kołbaskowo wpłynęła skarga mieszkańców, którzy w swoim piśmie zgłaszają że wójt "publicznie wspiera potencjalnego inwestora kosztem mieszkańców wsi Kołbaskowo". Skargą mają się zająć radni na jutrzejszej sesji.

Czytaj więcej...

Są wolne etaty, nie ma chętnych do pracy.

straz gminnaStraż Gminna w Kołbaskowie przeżywa trudny okres. Z podobnym problemem boryka się także Szczecin. Brakuje chętnych do pracy. Właśnie rozpoczęła się kolejna rekrutacja na stanowisko strażnika gminnego. Czy znajdą się chętni?

 

Czytaj więcej...

Gmina Kołbaskowo trzecia w województwie!

gmina kolbaskowoW najnowszym rankingu finansowym jednostek samorządu terytorialnego gmina Kołbaskowo zajęła trzecie miejsce w kategorii gmin wiejskich. Opublikowany przez Urząd Wojewódzki i Regionalną Izbę Obrachunkową raport podsumował dane za rok 2017. Pierwsze miejsce zajęła sąsiednia gmina Dobra a drugie Kołobrzeg. Zestawienie zamyka na 48 miejscu gmina Ostrowice, która jest w trakcie likwidacji.

Czytaj więcej...

Starosta: "Nie mamy 5 mln zł na tą drogę"

przylep stobno remont drogiPo ogłoszeniu listy dofinansowań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych rozpoczęło się w samorządach gorączkowe poszukiwanie środków na realizację zwycięskich inwestycji. O ile gmina Kołbaskowo z pewnością poradzi sobie z zebraniem środków na wkład własny do budowy drogi łączącej DK13 z ul. Floriana Krygiera. To z pewnością nie lada kłopot ma Starostwo Powiatowe w Policach, które otrzymało 60% dofinansowania na remont drogi od ul. Okulickiego w Szczecinie do Stobna.

Czytaj więcej...

Andrzej Bednarek przez kolejne 5 lat będzie pełnił funkcję starosty polickiego.

andrzej bednarekAndrzej Bednarek, dziewiętnastoma głosami radnych, wybrany został podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu starostą polickim na kadencję 2018 – 2023. Nowym wicestarostą Powiatu Polickiego została Joanna Napiwodzka z Koalicji Obywatelskiej.

 

Czytaj więcej...