logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Ostatnia sesja siódmej kadencji.

ostatnia sesja 7 kadencjiPo raz czterdziesty siódmy i ostatni w tej kadencji zebrała się rada gminy Kołbaskowo. Gośćmi obrad byli m.in. dyrektorzy szkół oraz władze starostwa powiatowego w Policach. Były podziękowania, kwiaty, wspólne zdjęcia oraz indywidualne prezenty dla każdego radnego. Jeden z nich otrzymał statuetkę Pinokia z długi nosem.

 

 

Podczas obrad radni przesunęli środki w budżecie gminy oraz wieloletniej prognozie finansowej na dokumentację projektową, która w przyszłości umożliwi powstanie dwóch dróg. Jedna z nich poprowadzi do terenów inwestycyjno-produkcyjnych w obrębie Barnisław. Druga pobiegnie wzdłuż drogi krajowej nr 13 od okolic firmy BIMS w Przecławiu i połączy się z istniejącą drogą przez tereny byłych szklarni. Pozwoli ona ominąć zatory komunikacyjne na skrzyżowaniu DK13 z ulicą Do Rajkowa.

Gośćmi sesji byli dyrektorzy szkół podstawowych oraz gimnazjum, którzy złożyli swoje sprawozdania. Radni i wójt korzystając z okazji wczorajszego święta Edukacji Narodowej złożyli dyrektorom i kadrze najlepsze życzenia z okazji ich święta.

W trakcie obrad i przerw między nimi, czuć było atmosferę końca kadencji i pożegnań. Już za kilka dni wybory samorządowe, kilkoro z radnych nie kandyduje ponownie. Są to Lilianna Jeziorek, Piotr Awiżyn, Alina Jasiorska, Mariola Czołczyńska oraz Małgorzata Dzieciniak.

Przez ostatnie cztery lata byłam radną Stobna, Bobolina i Warnika - mówi Alina Jasiorska, która kończy swoją przygodę w samorządzie, ale jak zaznacza nie kończy swojej pracy na rzecz lokalnej społeczności. Praca przez ostatnie cztery lata dała mi wiele satysfakcji i efektów. Proszę sobie wyobrazić, że po 38 latach czekania mieszkańcy górki w Stobnie doczekali się oświetlenia ulicy. Doskonale działa świetlica, w której mieszkańcy się integrują i w której prowadziłam i będę jeszcze prowadzić zajęcia kreatywne. Prężnie działa u nas Koło Emerytów i Rencistów. Ubolewam jedynie nad infrastruktura drogową nasze okolicy. Miała ruszyć w tym roku przebudowa drogi z ul. Okulickiego do Stobna. Wiem, że projekt jest już zrobiony i do końca roku ma być wybrany wykonawca. Tak więc nie już za mojej kadencji, ale zapewniam, że remont ruszy. Ja już nie kandyduję, polecam moją koleżankę Basię Dąbrowską z rady sołeckiej, zaangażowana i pracowita. Trzymam kciuki.

Z samorządem żegna się także Mariola Czołczyńska. Do rady gminy trafiłam jako kandydat Klubu Przyjaciół Gminy Kołbaskowo - mówi Mariola Czołczyńska. Od wielu lat działałam społecznie na rzecz mieszkańców trzech miejscowości - Przylepu Ostoi i Rajkowa. Z dumą patrzę na rozwój tych wsi, z mieszkańcami cieszymy się, że jeździ autobus linii 88, z wyremontowanej drogi z Ostoi do ulicy Zbójnickiej oraz doświetlenia naszych dróg. Ale przed nami jeszcze jest dużo pracy dlatego uważam, że Pani Bożena Grzybowska kandydatka do rady gminy czuje to i rozumie. Dlatego życzę jej powodzenia i trzymam kciuki.

Gośćmi obrad w Kołbaskowie byli także włodarze Powiatu Polickiego - Cezary Arciszewski, Izabela Wesołowska-Kośmider, Andrzej Bednarek oraz Mirosław Sarnecki, którzy podziękowali za czteroletnią współpracę na linii gmina-powiat. Pod koniec obrad głos zabrał przewodniczący rady gminy - Zbigniew Szczuplak, który odczytał sprawozdanie z czteroletniej kadencji rady. Po nim głos zabrała wójt, Małgorzata Schwarz.

Gmina po 4 latach współpracy z państwem pozostaje w bardzo dobrej kondycji finansowej – mówiła Małgorzata Schwarz. - W latach 2014-2018 wpływy do budżetu systematycznie rosły. W 2014 roku to były 44 mln zł, w 2015 - 53 mln, w 2016 - 60 mln zł, w 2017 – 70 mln zł i w 2018 roku planowane jest 81 mln zł. W tym czasie na oświatę wydaliśmy 55,5 mln zł, na budowy i remonty dróg gminnych – 21 mln zł plus 3 mln zł na dofinansowanie do powiatu, 24 mln zł wydaliśmy na inwestycje infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej. Łącznie w tym czasie na inwestycje wydaliśmy prawie 92 mln zł, z czego prawie 20 mln to uzyskane dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Sytuacja finansowa gminy jest dobra i stale się poprawia – podkreśliła.

Ponieważ wypowiedzi były dość długie załączamy je w całości w postaci plików mp3.

Wypowiedź Cezary Arciszewski oraz Andrzej Bednarek - TUTAJ

Wypowiedź Zbigniew Szczuplak - TUTAJ

Wypowiedź Małgorzata Schwarz - TUTAJ

 

Pin It