medentes przeclaw

 reklama

Szukaj w portalu

Uczennica polickiego liceum ma koronawirusa.

biala policePowiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego poinformował, że w piątek 18 września 2020 r. u jednej z uczennic Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach potwierdzono obecność koronawirusa (COVID-19). W związku z tym, zostały podjęte natychmiastowe kroki mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli i pracowników polickiej placówki. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Policach jest w trakcie przeprowadzenia wywiadu epidemiologicznego. Wiemy już, że wyznaczone osoby będą poddane 10-dniowej – do 28 września 2020 r. - kwarantannie.

 

Czytaj więcej...

Wojownik Franek dostał oczekiwany lek na SMA

wojownik franek dostal lekFranek Kępa, nazywany wojownikiem z SMA, otrzymał wczoraj w szpitalu w Lublinie, długo oczekiwaną terapię genową. Chłopiec choruje na rdzeniowy zanik mięśni a jedyną szansą dla niego była bardzo kosztowna terapia genowa, na którą potrzeba było prawie 10 mln zł. Kwotę szczęśliwie udało się zebrać dzięki zaangażowaniu wielu osób, m.in mieszkańców gminy Kołbaskowo, którzy organizowali regularne zbiórki.

Czytaj więcej...

Nareszcie rusza budowa ścieżki Przecław - Karwowo

droga przeclaw kolbaskowoRok temu, w czerwcu 2019 rozstrzygnięto przetarg na zaprojektowanie i budowę ścieżki od Przecławia do Karwowa. Zwycięska firma - Strabag miała na wykonanie całej inwestycji 15 miesięcy. Dziś już wiadomo, że prace zaczyna się później. Ich planowane zakończenie na luty 2021 z pewnością też stoi pod znakiem zapytania. Miejmy jednak nadzieję, że na wiosnę przyszłego roku pojedziemy rowerami od Przecławia aż do Warnika. Bo budowana trasa będzie przedłużeniem niedawno powstałej ścieżki Karwowo - Warnik. 

 

Czytaj więcej...

26 sierpnia mammobus przyjedzie do Przecławia

mammografia kolbaskowo Pod koniec sierpnia naszą gminę odwiedzi mammobus z firmy LuxMed. W środę 26 sierpnia, w godz. od 13:00 do 17:00 każda Pani w wieku od 50 do 69 lat będzie mogła zrobić bezpłatnie badanie piersi. Kobiety często nie znajdują czasu dla siebie - w pierwszej kolejności pamiętają o swojej rodzinie, pracy i obowiązkach, zapominając o swoich potrzebach i własnym zdrowiu. Prześwietlenie piersi trwa jedynie kilka minut, a może uratować życie!

Czytaj więcej...

Piąty spływ kajakowy z bielikiem nad głowami

IVGminnySplywKajakowyZa nami pierwsza większa impreza gminna po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Piąty, tym razem międzynarodowy, spływ kajakowy odbył się tradycyjnie w Siadle Dolnym. Pogoda w pierwszym dniu wakacji dopisała aż za bardzo. Oprócz tradycyjnego rodzinnego spływu można było wziąć udział w pływaniu kajakiem "na orientację".

 

Czytaj więcej...

Kiedy trzeba nosić maskę - a kiedy nie.

maska wlasnej robotyOd czwartku 16 kwietnia w całej Polsce będzie obowiązywać konieczność zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Do tego celu nie musi być wykorzystywana maseczka, wystarczy chustka lub szalik. Ministerstwo Zdrowia już ma przygotowane znowelizowane rozporządzenie dotyczące noszenia masek, które wskaże precyzyjnie, kiedy taką maseczkę trzeba będzie założyć, a w których przypadkach nie.

Czytaj więcej...

Pracownicy Amazon Kołbaskowo: mamy drugiego zarażonego!

Amazon drugi zarazonyZ informacji otrzymanych od pracowników firmy Amazon wynika, że dziś pojawił się kolejny zakażony koronawirusem. Także na jednym z zamkniętych forów wielu pracowników potwierdza ten fakt. Firma wprawdzie ogłosiła tą informację przez zakładowe radio - jednak do tej nie otrzymaliśmy potwierdzonej informacji prasowej w tej sprawie.

Czytaj więcej...

Pracownik Amazona zakażony koronawirusem!

Amazon nie zamknie sie na koronawirusaJak podaje Onet.pl jeden z pracowników kołbaskowskiej hali jest zarażony koronawirusem. Rzecznik prasowy sieci potwierdziła portalowi te informacje. Nie podano jednak jakie procedury zostały wdrożone i ile osób zostanie poddanych kwarantannie.

 

Czytaj więcej...

Regionalny koronawirus raport [AKTUALIZACJA]

raport koronawirus 400 300W poniższym artykule podawać będziemy, możliwie na bieżąco, ilość osób zakażonych osób w naszym regionie. Dane pochodzić będą głównie od Wojewódzkiej Stacji Sanepidarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. Najnowsze informacje pojawiać się będą od góry.

Czytaj więcej...

Dziś "Tłusty Czwartek" - dzień końca wszystkich diet!

tlusty-czwartekDziś Tłusty Czwartek. Sprawdziliśmy w Przecławiu i Warzymicach gdzie i jakie pączki będziecie mogli kupić od samego rana. Wybór jest bardzo duży. Są pączki z nadzieniem różanym, z dżemem malinowym, czekoladą, budyniem, toffi, likier, morelą oraz powidłami śliwkowymi. Równie duża jest rozpiętość cenowa, najtańsze kosztują poniżej 50 groszy. Za najdroższe trzeba będzie zapłacić 4 złote.

Czytaj więcej...

2 osoby zakażone, 71 osób poddanych kwarantannie, 47 pod nadzorem epidemiologicznym

kwarantannaTak na dzień dzisiejszy wygląda statystyka podana przez Wojewódzką Stację Sanepidarno-Epidemiologiczną w Szczecinie dla całego powiatu polickiego. Ilu z nich mieszka w gminie Kołbaskowo - nie wiadomo. Na terenie sąsiedniego miasta Szczecin poddanych kwarantannie jest 136 osób, pod nadzorem epidemiologicznym 29 osób.

 

Czytaj więcej...

Szczecińska Pogoń kończy budowę boiska w Kołbaskowie.

Boisko kolbaskowoZazieleniło się na boisku Zrywu Kołbaskowo. W ostatnich dniach przyjechały tu transporty z rolkami trawy. Wcześniej rozłożono warstwę wegetacyjną, drenaże i zbiorniki retencyjne. Ogrodzony został także cały teren. Docelowo ma tu być także oświetlenie, trybuny oraz kompleks magazynowo-szatniowy. Inwestycja szczecińskiej Pogoni nabiera tempa i nareszcie widać efekty pracy.

Czytaj więcej...