logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Karate, piłka nożna, angielski, a może taniec? [Co, gdzie i kiedy]

zajecia dodatkowe spisW gminie Kołbaskowo rozpoczynają się zajęcia dodatkowe dla naszych dzieci. Wybór aktywności pozalekcyjnych w Przecławiu jest dość spory. Odbywać się będą m.in. w szkołach podstawowych oraz w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Oto zebrana lista zajęć, która podlega systematycznym aktualizacjom.

 

Czytaj więcej...

Ścieżka w Rosówku będzie jeszcze długo zamknięta.

rosowek sciezka 04 2023 Nie mamy dobrej wiadomości dla rowerzystów w naszej gminie. Fragment ścieżki w Rosówku będzie zamknięty do połowy przyszłego roku. To efekt trwającej tam od kilku miesięcy inwestycji drogowej. Po zakończeniu prac ścieżka zostanie odbudowana a jej przebieg nie zmieni się.

 

Czytaj więcej...

Biegają już 5 lat [DUŻO ZDJĘĆ]

Kobiece Bieganie 5 latPomysł na pierwsze wspólne bieganie zrodził się dokładnie 5 lata temu. Najpierw biegać zaczęły we dwie, tydzień później zaprosiły koleżanki. I tak w kolejne sobotnie poranki spotykają się koło przecławskiej podstawówki i truchtają do Kołbaskowa, czasami nawet do Rosówka a przez ostatnie lata najnowszą ścieżką - do Karwowa. Dziś minęło właśnie 5 lat wspólnego biegania. Kobiecego Biegania.

Czytaj więcej...

Epidemia grypy atakuje.

salus przychodniaWedług danych Ministerstwa Zdrowia między 16 a 22 grudnia prawie 300 tys. osób zachorowało lub miało podejrzenie zakażenia wirusem grypy. Do szpitali trafiło ponad 1,6 tys. chorych. Oprócz wirusa grupy walczymy także z dwoma innymi wirusami - COVID-19 oraz RSV. Od Nowego Roku lekarze rodzinni będą dysponowali bezpłatnymi testami, które wskażą, na którą z tych infekcji chorujemy.

Czytaj więcej...

To już dwadzieścia lat biegania na przełajach!

przelaje policePropagowanie uprawiania sportu wśród dzieci i młodzieży, to nie prosta sprawa. Wie o tym jeden z przecławskich nauczycieli wychowania fizycznego, który już od dwudziestu lat zachęca swoich podopiecznych do biegania podczas sobotnich spotkań na polickiej polanie.

 

Czytaj więcej...

Karate, piłka nożna, angielski, niemiecki, a może plastyka? [Co, gdzie i kiedy]

zajecia dodatkowe spisW gminie Kołbaskowo startują zajęcia dodatkowe dla naszych dzieci. Wybór aktywności pozalekcyjnych w Przecławiu jest dość spory. Odbywać się będą w szkołach podstawowych oraz w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Oto zebrana lista zajęć, która podlega systematycznym aktualizacjom.

 

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Międzynarodowy Turniej Bokserski do Przecławia

turniej bokserski przeclaw 2022 0013 września 2022 r. w szkole podstawowej w Przecławiu odbędzie się Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Wójta Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Boks Przeciw Uzależnieniom". Gościem specjalnym będzie zawodowy Mistrz IBF Intercontinental Paweł Stępień. Przecławską imprezę odwiedzą także znani youtuberzy Maciek Jarema Big Jack oraz Oskar Duszyński Szofer.

 

Czytaj więcej...

Wprowadzono zakaz korzystania z wód Odry! [APEL WOJEWODY I MARSZAŁKA]

OdraOd dziś przez 6 dni, do 18 sierpnia obowiązuje zakaz korzystania z wód Odry. W piątek, w Szczecinie zebrał się sztab kryzysowy, któremu przewodniczył wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Zakaz korzystania z wód Odry obowiązuje na terenie Pomorza Zachodniego. W Polsce nadal nie wiadomo, co spowodowało zatrucie rzeki.

 

Czytaj więcej...

9 sierpnia mammobus przyjedzie do Przecławia

mammobus luxmed przeclawLUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz ostatni badanie bez skierowania lekarskiego będą mogły wykonać Panie, które urodziły się w 1953 roku. Zachęcamy, aby nie zwlekać z realizacją badań –  systematyczna mammografia umożliwiają wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia. 
 

Czytaj więcej...

Kiedy wrócą walne zebrania w przecławskich spółdzielniach?

walne zebrania sm przeclawW latach 2020-21 nie odbyły się zebrania w spółdzielniach. To efekt ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa i koniecznością unikania zbiorowych zebrań. W tym roku ma być inaczej. Jedna z przecławskich spółdzielni zamierza jeszcze w tym miesiącu zrobić zebranie. Druga prawdopodobnie skorzysta w opcji jego prolongaty. Na takim zebraniu można będzie tradycyjnie głosować i dyskutować w swoich sprawach. Zwykle mają one niską frekwencję. Jak będzie w tym roku?

Czytaj więcej...

Przychodnia SALUS już przeniesiona

salus nowy adres 2Od 1 lipca Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Salus" z Przecławia funkcjonuje pod nowym adresem. Wcześniej placówka mieściła w bloku pod numerem 58 w okolicach Poczty. Teraz przeniesiona została na ulicę Pod Zodiakiem 3 w Warzymicach. To budynek mieszczący się w okolicach przecławskiego "Rolhurtu". Kiedyś w tym miejscu była przychodnia "Sprawny Kręgosłup" oraz Dom Seniora "Słoneczne Tarasy"

Czytaj więcej...

Za nami deszczowy, jedenasty Bielik [DUŻO ZDJĘĆ]

XI BielikĆwierćmaraton Bielika to bardzo popularna impreza sportowa w całym województwie. Trasę od Siadła Dolnego do Pargowa można pokonać biegiem, pieszo, rowerem a w tym roku jako nowość, także Odrą - płynąc SUP'ami. Pomimo brzydkiej, deszczowej pogody, nie zawiodła frekwencja zarówno na starcie w Siadle, jak i na mecie w Pargowie, gdzie odbył się piknik rodzinny.

 

Czytaj więcej...