logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Koronawirus uderza mocniej w szkoły. Wielu uczniów na zajęciach zdalnych.

szkola podstawowaTego należało się spodziewać. Przybywa klas i uczniów na nauce zdalnej w Przecławiu. Jeszcze miesiąc temu były to pojedyncze przypadki. Obecnie jest to już ponad dziesięć klas, ale sytuacja zmienia się dynamicznie i może być ich więcej. Kornonawirus uderzył także w szkoły i przedszkola w Szczecinie - tutaj dzieci na zajęciach zdalnych są tysiące.

Czytaj więcej...

Do sklepów i galerii handlowych tylko w maseczkach.

biedronka maseczkiPrzestrzeganie w sklepach i centrach handlowych obostrzeń związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się pandemii Covid-19 było tematem konferencji wojewody Zbigniewa Boguckiego z zarządzającymi tymi obiektami na terenie województwa zachodniopomorskiego. Rozpoczęto już wzmożone kontrole policji na terenie całego województwa. Za brak maseczki w sklepie lub autobusie można otrzymać nawet 500 złotych mandatu.

Czytaj więcej...

Ruszają w Przecławiu bezpłatne szczepienia p/grypie oraz p/covid (trzecia dawka)

przychodnia salusW przecławskiej przychodni SALUS można już zaszczepić się trzecią, przypominającą, dawką przeciwko covid. Oferta skierowana jest m.in. dla osób powyżej 50. roku życia. Ruszyły także szczepienia przeciwko grypie. Osoby w podeszłym wieku, pracownicy służby zdrowia oraz służby mundurowe otrzymają ją bezpłatnie.

 

Czytaj więcej...

Ciekawy turniej piłkarski przed nami.

FIFA2021 Najbliższy weekend będzie świętem fanów e-sportu. Już w najbliższą niedzielę w przecławskim domu kultury odbędzie się Otwarty Turniej FIFA21 GOKSiR Przecław. To gratka nie tylko dla fanów piłki nożnej, ale także dla tych którzy lubią gry komputerowe. Turniej piłkarski odbędzie się na konsolach Playstation 4. A do wygrania będzie m.in. najnowsza konsola Playstation 5.

Czytaj więcej...

Hulajnogi znów górą! [FOTORELACJA]

Hulajnogi gora 2021To był bardzo aktywny weekend. Przez całą sobotę na przecławskim skateparku odbywały się amatorskie zawody skejtowe dla wszystkich. Jak było do przewidzenia najwięcej uczestników przyciągnęły przejazdy, wyścigi i tricki na hulajnogach. Widowiskowo skakali i ścigali się zarówno dorośli jak i dzieci. Najmłodszy uczestnik miał zaledwie 4 lata!

Czytaj więcej...

Bardzo widowiskowe zawody - już w najbliższą sobotę!

FlowUp 2021Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów spędzania czasu na skate parkach. W najbliższą sobotę, 11 września 2021 roku, w godz. 11-18 na skateparku w Przecławiu odbędzie się wydarzenie SkateCUP Kołbaskowo 2021. Będzie to świetna okazja aby spotkać się we wspólnym gronie i przyjemnie spędzić czas. Będą emocje, będzie najlepsza zabawa.

 

Czytaj więcej...

Wpadnij na szczepienie. Przecław 25 czerwca.

wpadnij na szczepienieBez umawiania się na konkretny termin będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 w przecławskiej przychodni. Pilotażowa akcja "Wpadnij na szczepienie" prowadzona będzie w przychodni SALUS w Przecławiu w najbliższy piątek. Nie trzeba dzwonić, umawiać daty i godziny. Tylko przyjść z dowodem osobistym.

Czytaj więcej...

X Bielik. Powrót do normalności. [DUŻO ZDJĘĆ]

XCwiermaraton BielikaTo była idealna impreza na którą czekaliśmy od dawna. Po ponad rocznej pandemii i licznych ograniczeniach udało się zorganizować jubileuszowy Ćwierćmaraton Bielika jak za "starych dobrych lat". W zeszłym roku najpierw imprezę przeniesiono z maja na wrzesień. Potem okazało się, że odbyła się w skrajnie trudnych warunkach pogodowych. W tym roku dopisała pogoda, frekwencja i padły rekordy życiowe. I były uśmiechnięte buzie. Bez maseczek.

Czytaj więcej...

Test na Covid-19 od poniedziałku w przecławskiej Biedronce

Test covid bierdronkaDziś, sieć sklepów Biedronka poinformowała, że od poniedziałku 15 marca wprowadza do sprzedaży testy serologiczne na Covid-19. Sklep informuje, że będzie oferować testy serologiczne wyprodukowane przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab. Pozwalają one sprawdzić, czy w organizmie są przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu Covid-19. Jeden klient będzie mógł kupić maksymalnie trzy sztuki.

 

Czytaj więcej...

Tylko 30 szczepień tygodniowo w Przecławiu.

szczpeinie p covidWe wtorkowe popołudnie pierwszy senior gminy Kołbaskowo zostanie zaszczepiony przeciwko COVID-19. Przecławska przychodnia "SALUS" rozpoczyna szczepienia od najstarszych mieszkańców, który się na nie zgłosili. Preparat konsorcjum Pfizera i BioNTech przyjedzie do naszej miejscowości już 26 stycznia i w tym samym dniu zostanie podany pierwszym chętnym. Oczywiście możliwości przychodni są znacznie większe, ale przez najbliższe tygodnie dostawy rządowe będą bardzo małe.

Czytaj więcej...

Sukcesy tancerek z Przecławia!

Taniec 13Dziś w nocy otrzymaliśmy fantastyczną wiadomość z Łeby. Wczoraj, w tamtejszej hali widowiskowo - sportowej odbył się ogólnopolski turniej tańca nowoczesnego, w których aż sześć mieszkanek Przecławia zajęło wysokie miejsca w różnych kategoriach. Dziewczyny od lat uczęszczają do Klubu Tańca Szyk, który z tych zawodów przywiózł z Łeby 10 złotych medali, 5 srebrnych i 8 brązowych.

Czytaj więcej...

Uczniowie klas 1-3 wracają od 18 stycznia do szkół!

szkola przeclawWażąc wszystkie za i przeciw oraz opierając się na modelach prognostycznych doszliśmy do wniosku, że krokiem, który możemy wykonać, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach 1-3. Od 18 stycznia zdecydowaliśmy się na zachowanie wszystkich obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego dla najmłodszych uczniów - przekazał minister zdrowia.

Czytaj więcej...