logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Kiedy wrócą walne zebrania w przecławskich spółdzielniach?

walne zebrania sm przeclawW latach 2020-21 nie odbyły się zebrania w spółdzielniach. To efekt ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa i koniecznością unikania zbiorowych zebrań. W tym roku ma być inaczej. Jedna z przecławskich spółdzielni zamierza jeszcze w tym miesiącu zrobić zebranie. Druga prawdopodobnie skorzysta w opcji jego prolongaty. Na takim zebraniu można będzie tradycyjnie głosować i dyskutować w swoich sprawach. Zwykle mają one niską frekwencję. Jak będzie w tym roku?

Czytaj więcej...

Za nami deszczowy, jedenasty Bielik [DUŻO ZDJĘĆ]

XI BielikĆwierćmaraton Bielika to bardzo popularna impreza sportowa w całym województwie. Trasę od Siadła Dolnego do Pargowa można pokonać biegiem, pieszo, rowerem a w tym roku jako nowość, także Odrą - płynąc SUP'ami. Pomimo brzydkiej, deszczowej pogody, nie zawiodła frekwencja zarówno na starcie w Siadle, jak i na mecie w Pargowie, gdzie odbył się piknik rodzinny.

 

Czytaj więcej...

Przecław znów postawił na profilaktykę!

Biala sobota 2022Za nami udana "Biała Sobota". Odbyła się w naszej gminie po raz jedenasty. Każdy z mieszkańców mógł już od 9:00 rano zbadać sobie krew oraz wykonać jedno z kilkunastu badań lub konsultacji. Niektórzy z pacjentów opuścili szkolne sale-gabinety dopiero o godzinie 14:00.

 

Czytaj więcej...

Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Biala sobota 2022Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.

Czytaj więcej...

Są jeszcze miejsca na jedenastego Bielika!

Bielik 2022W ostatnią sobotę odbędzie się najważniejsze wydarzenia sportowe gminy Kołbaskowo - Ćwierćmaraton Bielika. Tym razem to już 11 edycja. Malowniczą, jedenastokilometrową trasę będzie można było pokonać na pięć sposobów: rekreacyjnie lub wyścigowo rowerem, biegiem albo chodem typu "nordic walking". Nowością jest piąty sposób - przepłynięcie trasy z Siadła Dolengo do Pargowa na deskach SUP. Zapisy na imprezę zakończyły się już 30 kwietnia, ale mmy dla spóźnialkich dobrą wiadomość, jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Czytaj więcej...

Wysokie opłaty dobijają przecławskie przychodnie.

Przychodnia SalusTo nie był dobry pierwszy kwartał 2022 dla dwóch przychodni w Przecławiu. Wraz z typowymi opłatami za wynajem pomnieszczeń otrzymały one także gigantyczne rachunki za zużycie gazu. Po doliczeniu opłat za energię, w tym miesiącu do zapłaty mają od 15 tys zł do 19 tys zł. Wprawdzie jest to skomasowany rachunek z kilku miesięcy, ale kwota jest tak duża, że jedna z przychodni zażądała natychmiastowego odcięcia od ogrzewania gazem.

Czytaj więcej...

Okradł kierowcę, dorwali go piłkarze!

Petla autobusowaW czwartkowy wieczór, doszło do kradzieży na przystanku końcowym linii 241 w Przecławiu. Jeden z pasażerów wykorzystując nieuwagę kierowcy, ukradł z kabiny plecak z dokumentami i pieniędzmi. Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Złodziej uciekał. Kierowca go gonił. Ale najszybsi okazali się miejscowi piłkarze.

Czytaj więcej...

Koronawirus uderza mocniej w szkoły. Wielu uczniów na zajęciach zdalnych.

szkola podstawowaTego należało się spodziewać. Przybywa klas i uczniów na nauce zdalnej w Przecławiu. Jeszcze miesiąc temu były to pojedyncze przypadki. Obecnie jest to już ponad dziesięć klas, ale sytuacja zmienia się dynamicznie i może być ich więcej. Kornonawirus uderzył także w szkoły i przedszkola w Szczecinie - tutaj dzieci na zajęciach zdalnych są tysiące.

Czytaj więcej...

Do sklepów i galerii handlowych tylko w maseczkach.

biedronka maseczkiPrzestrzeganie w sklepach i centrach handlowych obostrzeń związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się pandemii Covid-19 było tematem konferencji wojewody Zbigniewa Boguckiego z zarządzającymi tymi obiektami na terenie województwa zachodniopomorskiego. Rozpoczęto już wzmożone kontrole policji na terenie całego województwa. Za brak maseczki w sklepie lub autobusie można otrzymać nawet 500 złotych mandatu.

Czytaj więcej...

Ciekawy turniej piłkarski przed nami.

FIFA2021 Najbliższy weekend będzie świętem fanów e-sportu. Już w najbliższą niedzielę w przecławskim domu kultury odbędzie się Otwarty Turniej FIFA21 GOKSiR Przecław. To gratka nie tylko dla fanów piłki nożnej, ale także dla tych którzy lubią gry komputerowe. Turniej piłkarski odbędzie się na konsolach Playstation 4. A do wygrania będzie m.in. najnowsza konsola Playstation 5.

Czytaj więcej...

Ruszają w Przecławiu bezpłatne szczepienia p/grypie oraz p/covid (trzecia dawka)

przychodnia salusW przecławskiej przychodni SALUS można już zaszczepić się trzecią, przypominającą, dawką przeciwko covid. Oferta skierowana jest m.in. dla osób powyżej 50. roku życia. Ruszyły także szczepienia przeciwko grypie. Osoby w podeszłym wieku, pracownicy służby zdrowia oraz służby mundurowe otrzymają ją bezpłatnie.

 

Czytaj więcej...

Hulajnogi znów górą! [FOTORELACJA]

Hulajnogi gora 2021To był bardzo aktywny weekend. Przez całą sobotę na przecławskim skateparku odbywały się amatorskie zawody skejtowe dla wszystkich. Jak było do przewidzenia najwięcej uczestników przyciągnęły przejazdy, wyścigi i tricki na hulajnogach. Widowiskowo skakali i ścigali się zarówno dorośli jak i dzieci. Najmłodszy uczestnik miał zaledwie 4 lata!

Czytaj więcej...