logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Dziecięcy turniej piłkarski już za nami.

dzieciecy turniej pilkarskiW sobotę, 23 stycznia w Przecławiu odbył się I Football Factory Cup o puchar Wójta Gminy Kołbaskowo. W dziecięcym turnieju piłki nożnej zmierzyło się osiem drużyn z Przecławia, Szczecina, Trzcińska Zdroju i Węgorzyna. Dzielnym maluchom wytrwale kibicowali liczni fani zgromadzeni na trybunach. Walka na boisku była tak wyrównana, że w niektórych spotkaniach o awansie zadecydowały rzuty karne.

 

 


To pierwsza tego typu impreza firmowana przez Football Factory i według zapewnień organizatorów - nie ostatnia. Trenerom i rodzicom młodych piłkarzy w ekspresowym, tygodniowym terminie, udało się zorganizować dużą imprezę sportową w Przecławiu. Podczas zawodów rozegrano w sumie osiemnaście krótkich, kwadransowych meczy w których padło wiele pięknych goli. Poziom rozgrywek, pomimo niewielkiego wieku zawodników, był wysoki i wyjątkowo wyrównany.  Dwie rundy rozgrywek zakończyły się remisowo i konieczne były rzuty karne.

Aby uniknąć łez rozczarowania, organizatorzy i opiekunowie grup uznali, że nie podadzą do publicznej wiadomości kto zawody wygrał, a kto przegrał. To miała być zabawa. Drużynom na koniec wręczono osiem identycznych pucharów ufundowanych przez Panią Wójt. Możemy uchylić jedynie rąbka tajemnicy, że Przecław jako gospodarze byliśmy wyjątkowo gościnni.
 
Z pomocą przyszli także liczni sponsorzy, którzy przygotowali dla maluchów zastawy prezentów. Organizatorzy dziękują firmie "Auchan" z Ustowa, Hurtowni Spożywczej "DeNIS" z Warzymic, firmie Coca Cola, firma "Salvada", hurtowni owoców "Alfa-Fruit" z Warzymic, producentowi napojów "BLAZER", hurtowni mięsa "Madar", firmie "Pit-Stop" Krzysztofa Kocyły, dentyście "Adadent" z Przecławia, "LexMedica" oraz "Viva Natura".

Patronat honorowy nad imprezą objęła Wójt Małgorzata Schwarz, która uroczyście otworzyła zawody. Trenerzy poinformowali, że drużynie udało się pozyskać sponsora strategicznego, którym jest firma "BLAZER" Pana Mariusza Górajewskiego, mieszkańca Warzymic.

 

Pin It