logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Aerobik powraca !

aerobik powracaMamy dobrą wiadomość dla wszystkich mieszkańców, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Po ponad miesięcznej przerwie powracają zajęcia, które odbywały się w Przecławiu, Moczyłach, Kołbaskowie, Będargowie, Siadle Górnym oraz Barnisławiu. Mieszkanki, bo głównie to one biorą w nich udział, będą mogły wziąć udział w aerobiku i w gimnastyce kręgosłupa. Powracają także zajęcia z samoobrony.

 

 

Przez ostatnie lata tego typu zajęcia na terenie gminy odbywały się w ramach wsparcia zadań w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. Organizatorem było stowarzyszenie "Spartakus", które korzystało z dofinansowania z budżety gminy. Sprawy się skomplikowały na początku nowego roku, kiedy się okazało, że Spartakus zawiesił działalność i nie aplikował w nowym konkursie na 2016 rok.

Zajęcia z aerobiku ruszają pod koniec lutego - mówi Kamila Wyrębska-Krzywdzińska z Urzędu Gminy Kołbaskowo. Jesteśmy w trakcie negocjacji z trenerką fitness, która poprowadzi zajęcia w szkole w Przecławiu i na świetlicy w Moczyłach. Zaraz po feriach wracają zajęcia z samoobrony, które odbywać się będą w Szkole Podstawowej w Przecławiu i poprowadzi je, tak jak ostatnio Pan Radosław Sroka.

Mieszkańcy mogą także skorzystać z zajęć, które są prowadzone na świetlicach wiejskich. Dużą popularnością cieszy się "gimnastyka kręgosłupa", która odbywa się w Kołbaskowie, Moczyłach, Będargowie, Siadle Górnym oraz Barnisławiu. Więcej informacji na temat tego co się dzieje na świetlicach środowiskowych można zobaczyć na specjalnym fejsbukowym fanpejdżu https://www.facebook.com/%C5%9Awietlice-w-Gminie-Ko%C5%82baskowo-1552444955072584/?ref=ts&fref=ts

Pin It