logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Kłopoty z kolejnym odcinkiem ścieżki rowerowej w Przecławiu

sciezka rosowekWłaśnie oddano oficjalnie ostatni, przygraniczny odcinek ścieżki pieszo - rowerowej w Rosówku. Popularną Szwarcówką dojedziemy teraz od granic Przecławia przez Smętowice, Kołbaskowo do granicy państwa w Rosówek/Neu Rossow. Tutaj budowa kolejnego fragmentu ścieżki nie sprawiała żadnych problemów gminie. Kłopoty zaczęły się jednak w Przecławiu podczas wytyczania trasy przebiegu kolejnego fragmentu, który miałby połączyć oba ciągi pieszo-rowerowe.

 

 


Dokładnie tysiąc sto metrów brakuje do szczęścia pieszym i rowerzystom, aby przejść lub przejechać od jednej do drugiej granicy gminy Kołbaskowo. Ścieżka dla pieszych i rowerzystów będąca we władaniu gminy biegnie obecnie wzdłuż drogi krajowej 13 i zaczyna się przy "Netto" na granicy Warzymic i Szczecina. W tamtym miejscu łączy się ze szczecińskim długim fragmentem, którym można dojechać do centrum Szczecina lub na Gumieńce.

Kłopotem dla cyklistów jest poruszanie się po Przecławiu. Obecnie na odcinku od "Biedronki" do stacji "Bobryk" muszą jechać chodnikami lub drogami osiedlowymi. Nie lada wyzwaniem, szczególnie dla najmłodszych, jest organizacja ruchu w okolicach sklepu "Na Wyspie", brukowana droga oraz wąski podjazd w okolicach firmy "Radex". I tak prawdopodobnie pozostanie na dłużej.

Wyznaczona ścieżka rowerowa miała pobiec w linii prostej zaraz na murem dźwiękoszczelnym. Brakuje jednak zgody właściciela działki, z którym od dłuższego czasu gmina nie może nawiązać kontaktu.

Właściciel działki przylegającej do muru w okolicach bloku 27 prawdopodobnie wyprowadził się zagranicę - mówi wójt Małgorzata Schwarz. Niestety nie odbiera od nas korespondencji. Bez zgody z jego strony poprowadzenie ścieżki w tym wariancie nie będzie możliwe. A jest to najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie. Ścieżka przebiega także przez tereny trzech wspólnot mieszkaniowych i wykupienie ich może być bardzo kosztowne.

Wszystko wskazuje na to, że obiecana na przyszły rok ścieżka będzie musiała jeszcze poczekać.

Pin It