logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

2 sierpnia mammobus odwiedzi Kołbaskowo

Mammobus2sierpniaNa początku sierpnia naszą gminę odwiedzi kolejny raz mammobus. We wtorek 2 sierpnia każda Pani w wieku od 50 do 69 lat będzie mogła zrobić bezpłatnie badanie piersi. Prześwietlenie trwa jedynie kilka minut, a może uratować życie!

 

 

 

 

Panie często nie znajdują czasu dla siebie. W pierwszej kolejności pamiętają o rodzinie, pracy i obowiązkach, zapominając o swoich potrzebach i własnym zdrowiu. Badanie piersi polega na zrobieniu zdjęć rentgenowskich. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Mammobus będzie w tym roku podstawiony przy świetlicy w Kołbaskowie 2 sierpnia 2016 w godzinach 9-17. Na badanie można zarejestrować się telefoniczne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 - 19:30 pod numerami telefonów: 58 767 34 44, 58 767 34 55. Akcję organizuje Stowarzyszenie Moja Mammografia w porozumieniu z gminą Kołbaskowo. Badanie jest bezpłatne.

 

mammografia2016

Pin It