logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Sadzenie krokusów i rajd rowerowy.

rajd i krokusyTo była chłodna, deszczowa i kapryśna sobota. W mijający weekend na terenie naszej gminy zaplanowano dwa wydarzenia. Pierwszym z nich było sadzenie krokusów przy ścieżkach pieszo-rowerowych w okolicy Przecławia. Drugą był gminny rajd rowerowy ze startem i metą w Stobnie. Okazuje się, że pomimo niepewnej pogody na frekwencję nie można było narzekać.

 

 


Pomysł posadzenia kilku tysięcy krokusów między Warzymicami a Przecławiem zrodził się dokładnie rok temu. Wtedy to mieszkańcy przy wsparciu członków stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zasadzili siedem tysięcy cebulek. Efekty pracy widać było wiosną tego roku kiedy na trasie pieszo-rowerowej z Przecławia do Warzymic zakwitły setki krokusów w kolorach żółtym i fioletowym.

W tym roku cebulek było dwa razy więcej. Część z nich posadzono przy Biedronce i Hotelu Dworskim w Przecławiu. Kolejną część cebulek wysadzono przy skateparku. Największe ilości poszły na "Szwarcówkę" - czyli ścieżkę od Przecławia do Kołbaskowa. Problem w tym że trasa jest długa, a cebulek starczyło tylko do zjazdu w dół zaraz za Przecławiem.

Miejmy nadzieję, że cebulki będą się rozrastać w kolejnych latach i krokusy staną się liczniejsze. Organizatorzy zapowiadają kolejne akcje zasadzania w przyszłym roku, miejmy nadzieję przy lepszej pogodzie.


W sobotnie popołudnie odbył się rajd rowerowy "Szlakiem świetlic w Gminie Kołbaskowo". Organizator, sołectwo Stobno, podsumowało go krótko : 120 uczestników imprezy, 62 rowerzystów, wspaniała pogoda i niebywała wytrwałość rowerzystów. Rowerzyści przejechali trasę około 17 km ze Stobna przez Bobolin, Warnik, Barnisław i Będargowo. Na mecie w świetlicy w Stobnie czekały medale, nagrody, ognisko oraz wieczorna zabawa. Okazuje się, że uczestnicy po zmaganiach na trasie mieli jeszcze siły do wspólnej zabawy. Wieczór upłynął na występach Siadliczanek i grupy Retro oraz z muzyką na żywo w wykonaniu gwiazdy wieczoru - Adama.

 

Pin It