logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Babski turniej i męskie granie.

babski turniej i meskie granieZa nami kolejny sportowy weekend w gminie Kołbaskowo. Z okazji zbliżającego się święta kobiet w piątkowe popołudnie w Zespole Placówek Oświatowych w Kołbaskowie odbył się Babski Turniej Piłki Siatkowej. A w sobotni poranek w Szkole Podstawowej w Przecławiu w halową piłkę nożną zagrali panowie. Było to trzeci turniej ku czci Żołnierzy Wyklętych. Obie imprezy odbywają się cyklicznie.

 


W tym roku 8 marca wypada w środku tygodnia. Świętowanie Dnia Kobiet to już tradycja od wielu lat. Jak co roku wójt Gminy Kołbaskowo, dyrektor ZPO w Kołbaskowie oraz LUKS "GROM" zapraszają mieszkanki na wspólne świętowanie "przy kawie i na boisku". Oprócz turnieju siatkarskiego odbyły się warsztaty plastyczne, zabiegi pielęgnacyjne oraz spotkanie integracyjne przy ciastku i kawie. Po meczu wystąpił kabaret "Bumelant".

A jeśli chodzi o rywalizację w siatkówce, to wygrane sety i mecze schodziły na drugi plan.Chociaż dopingu i emocji nie brakowało. W siatkówkę zagrały : fryzjerki z Przecławia, LKS Przecław - drużyna rekreacyjna, mieszkanki Moczył oraz pracownice urzędu gminy Kołbaskowo. Wygrał LKS Przecław - to już kolejny raz. W tym roku do turnieju przygotowałyśmy się same - mówi Ewa Domańska. Działamy jako LKS Przecław drużyna rekreacyjna, wyłącznie damska, zero testosteronu. Bardzo fajna impreza, wygrałyśmy statuetkę, ale wiadomo liczyła się dobra zabawa.

W sobotę w Przecławiu odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Ku Czci Żołnierzy Wyklętych. Wśród 16 drużyn, które przyjechały do Przecławia, była też drużyna polonijna z Berlina. Mecze odbyły na sali gimnastycznej w przecławskiej podstawówce. Organizatorzy udekorowali ją gigantyczną biało-czerwoną flagą oraz portretami Niezłomnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom za udział w III Halowym Turnieju Piłki Nożnej ku czci Żołnierzom Wyklętym w Przecławiu. Dziękujemy za wspaniałą rywalizację, atmosferę, doping i z całego serca gratulujemy Zwycięzcom - mówi Wojciech Woźniak. Podziękowania dla p. Wójt Małgorzaty Schwarz za wsparcie i patronat. Zapraszamy jeszcze w tym roku na jesienna edycję.

Organizatorzy składają podziękowania dla : Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie, Radiu Szczecin, TVP Szczecin, Portowi Szczecin-Świnoujście, Infra-Port, Gminie Kołbaskowo, FC Polonia Berlin e. V., SRH Monte Cassino, Gwardii Narodowa Szczecin.

Pin It