logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Szósty Bielik w upale! [WIDEO I DUŻO ZDJĘĆ]

bielik 2017To była bardzo sportowa niedziela. Ponad 500 osób uczestniczyło w gminnym Ćwierćmaratonie Bielika. Można było pobiec, pojechać rowerem lub pójść z kijkami. Zawodnicy na trasie nie mieli łatwo, bo szlak bielika ma kilka sporych podjazdów. Jednak największym utrapieniem w dotarciu do mety okazała się pogoda. Już na starcie temperatura dochodziła do 30 stopni.

 

 


Niewielkie Siadło Dolne w niedzielny poranek przeżyło niemałe oblężenie. Na starcie VI Ćwierćmartonu Bielika pojawili się bardzo liczni chodziarze, biegacze i rowerzyści. W trzech głównych dyscyplinach zapisy na zawody zostały zakończone już znacznie przed czasem. W dniu zawodów można było jedynie dostać się na rodzinny rajd rowerowy, który nie miał charakteru wyścigu.

259 osób zarejestrowało się w biegu głównym - mówi Beata Sypniewska z Urzędu Gminy Kołbaskowo. 89 osób zapisanych jest na nordic walking. W wyścigu rowerowym weźmie udział 52 zawodników a w rekreacyjnym rajdzie rowerowym zarejestrowaliśmy 130 osób.

Szlak Bielika od Siadła Dolnego, przez Moczyły do Pargowa ma około jedenastu kilometrów. Trasa wije się przez piękną Dolinę Dolnej Odry. Na uczestników czeka prawie jednokilometrowy podbieg zaraz za punktem widokowym nad międzyodrzem. Potem też nie jest łatwo. Odcinki leśne i polne mają wiele zakrętów, różne nawierzchnie i... piękne widoki. Dla niektórych najgorszy jest jednak podbieg do Pargowa, tuż przed metą. W tym miejscu najwięcej biegaczy zamienia się w chodziarzy a rowerzyści muszą schodzić z siodełek. Końcówka trasy jest najłatwiejsza. Wiedzie przez Pargowo, jedną z najmniejszych miejscowości w której łączy się ze ścieżką Odra - Nysa.   

To mój pierwszy bielik - mówi Małgorzata z Przecławia. Wcześniej zdrowie mi na to nie pozwalało. Jestem po dwóch operacjach kręgosłupa, ostatnia była w grudniu. I jestem tu. Mam nadzieję że mój neurochirurg jest ze mnie dumny. Szłam z kijkami poniżej dwóch godzin, to chyba dobry wynik. Trasa mi się bardzo podobała, ale było jednak za dużo górek. Z reguły chodziłam po płaskim. Ostatnie trzy kilometry były dla mnie ciężkie bo z reguły chodzę około ośmiu kilometrów, a nigdy nie zrobiłam wcześniej jedenastu. Z pewnością pojawię się tutaj za rok.

Na mecie w Pargowie czekało wiele atrakcji dla całych rodzin, mieszkańcy wsi zorganizowali własną kawiarenkę pod dachem. Była także profesjonalna gastronomia z daniami kuchni polowej. Najmłodsi mogli pobawić się na przeróżnych dmuchańcach i otwartych placach zabaw. Pod koniec imprezy zorganizowano biegi krótkodystansowe dla najmłodszych.

W Pargowie odbyły się także eliminacje finałowe w ramach Minimundialu. Wzięli w nich udział uczniowie klas III-IV oraz V-VI. W obu kategoriach bezkonkurencyjni byli piłkarze z Przecławia, którzy pojada na finał, który odbędzie się na stadionie Pogoni na początku czerwca.

A kto wygrał VI Ćwierćmaraton Bielika ?
Bieg
1. Krzysztof Sawicki - czas 0:41:12
2. Tomasz Waszczuk - czas 0:41:29
3. Piotr Grzegórzek - czas 0:41:55
Komplet wyników: http://www.protiming24.pl/images/wyniki/2017/Bielik%202017%20BIEG.pdf

Nordic Walking
1. Kamil Kliczka - czas 1:11:18
2. Marek Dołęgowski - czas 1:16:21
3. Sławomir Waryszak - czas 1:17:39
Komplet wyników: http://www.protiming24.pl/images/wyniki/2017/Bielik%202017%20NORDIC%20WALKING.pdf

Wyścig Rowerowy
1. Filip Hasse - czas 0:21:39
2. Wojciech Droździel - czas 0:23:06
3. Arkadiusz Kubasik - czas 0:24:21
Komplet wyników: http://www.protiming24.pl/images/wyniki/2017/Bielik%202017%20WY%C5%9ACIG%20ROWEROWY.pdf

Organizatorzy dziękują następującym sponsorom:
Netto Polska
Decathlon Szczecin Ustowo
Przystań Andrzejówka w Siadle Dolnym
uŚnieżków
Alfa Fruit Sp. z o.o.
Viva Natura
Eurowidlak s.c.
Multiagencja UFO
Durable
Grzegorz Małowiecki Masaże dla Ciebie

Pin It