logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Zaproszenie na II Gminny Spływ Kajakowy

IIGminnySplywKajakowy I Gminny spływ kajakowy odbył się 9 lipca 2016. Pomimo początkowo niesprzyjającej pogody popłynęło w nim 27 kajaków. Pod przewodnictwem Pana Marcina Ważnego z Siadła Dolnego, można było odkryć przepiękne kanały Międzyodrza. Na zakończenie imprezy uczestnicy wspólnie piekli kiełbaski na ognisku zorganizowanym w przystani "Andrzejówka" znajdującej się na początku szlaku bielika. Już dziś zapraszamy na drugą edycję tej imprezy. Odbędzie się ona w pierwszym dniu wakacji - w sobotę 24 czerwca.

 

Tegoroczny spływ odbędzie się dwoma trasami. Wytrawni kajakarze, których podobno nie brakuje w naszej okolicy, będą mogli popłynąć z odległego o 13 km niemieckiego Mescherin do Siadła Dolnego. Drudzy uczestnicy będa mieli wersję bardziej lajtową - popłyną rodzinnie i spokojnie po międzyodrzu vis-a-vis Siadła Dolnego.

Pierwsi z uczestników wyruszą z Mescherin już o godzinie 9.00 rano. Dojazd do tej miejscowości dla wszystkich zapewni organizator - gmina Kołbaskowo. W ramach dziesięciozłotowego wpisowego mieszkańcy otrzymają odpowiedni sprzęt czyli kajak, wiosła, kamizelki asekuracyjne oraz transport i poczęstunek podczas ogniska na zakończenie spływu. Podobnie będzie z mieszkańcami, którzy będą chcieli się wybrać na spływ międzyodrzem. Ci spotykają się o godzinie 14.00 w Siadle Dolnym i około 14:30 wsiądą do kajaków.

Zgłoszenie do wspólnego wiosłowania następuje poprzez przesłanie formularza zgłoszeniowego oraz dokonanie opłaty za uczestnictwo i przesłanie potwierdzenia wniesienia opłaty na adres e-mail: beata.sypniewska(at)kolbaskowo.pl.  Dokumenty można także przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do Urzędu Gminy Kołbaskowo do pok. nr 18 lub 19 do dnia 17.06.2017 r.

Więcej szczegółów o imprezie oraz formularze zgłoszenia do pobrania są pod adresem :
http://kolbaskowo.pl/index.php/gmina/ogloszenia-i-informacje/2317-ii-gminny-splyw-kajakowy-juz-24-czerwca

 

II gminny splyw 2017 plakat

Pin It