logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Zostań mistrzem kalisteniki !

kalistenika przeclawOd kilku miesięcy na placu zabaw w Przecławiu stoją urządzenia do kalisteniki. Można na nich wykonywać przeróżne ćwiczenia w oparciu o masę swojego ciała. Już za kilka dni rozpoczyna się wakacyjna seria treningów pokazowych przystosowanych dla całych rodzin. Poćwiczyć na drążkach będzie mógł każdy mieszkaniec pod okiem fachowca z Fundacji "Anioły Sportu". Wszystkie treningi i porady będą bezpłatne.  

 

 

Kalistenika to w ostatnim czasie popularna forma aktywności fizycznej i ćwiczeń w oparciu o masę swojego ciała. Dyscyplina wywodzi się ze starożytnej Grecji – ich nazwa powstała z połączenia greckich słów „kallos” - piękno i „sthenos” - siła. Kalistenika XXI wieku, przeniesiona w realia miejskie, zyskała zresztą nową nazwę – dziś często zastępczo używa się w określeniu do niej nazwy street workout.

Okazuje się, że wystarczy opanować kalisteniczną "wielką szóstką", aby w niedługim czasie pozbyć się nadwagi lub nabrać masy mięśniowej. Są to :
• pompki – rozwijają tricepsy i klatkę piersiową
• podciąganie na drążku – trening bicepsów i mięśni brzucha
• przysiady – idealne ćwiczenie na nogi
• unoszenie nóg – rozwija mięśnie brzucha
• mostek – rozwija mięśnie pleców
• pompki na poręczach, tzw. dipy – wzmacniają mięśnie obręczy barkowej    

Te i innego typu ćwiczenia pod okiem profesjonalnego trenera wykonać będzie można już od 14 sierpnia. Kolejne spotkania zaplanowano na 16.08, 18.08, 21.08, 23.08, 25.08 oraz 30.08 - wszystkie rozpoczynają się o godz. 17.30. A zaraz po wakacjach - od 1 września do 30 października zapraszamy na treningi w każdą niedzielę o godzinie 10.30.

Plac do kalisteniki sfinansowany został z budżetu gminy Kołbaskowo - koszt 82 tys zł. Na zajęcia zaprasza wójt gminy Kołbaskowo oraz Fundacja "Anioły Sportu".  Projekt współfinansowany ze środków Pomorza Zachodniego.

kalistenika przeclaw 1

kalistenika przeclaw 2

kalistenika plakat