logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

7 października - Biała Sobota. Stawiamy na profilaktykę !

biala sobota 2017 zajawkaW najbliższą sobotę 7 października zapraszamy na „Białą Sobotę”. W tym roku mieszkańcy mogą skorzystać przede wszystkim z bezpłatnych badań profilaktycznych. Równolegle odbędzie się kilka wydarzeń towarzyszących – będą to m.in „Bieg Różowej Koszulki”, pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz „Pchli Targ”. Organizatorzy zapraszają do szkoły podstawowej w Przecławiu już od godziny 8:00 

 

 

Stowarzyszenie "Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo" zaprasza po raz ósmy wszystkich mieszkańców do zadbania o swoje zdrowie. Podczas „Białej Soboty” będzie można skorzystać z konsultacji lekarskiej oraz wykonać bezpłatne badania profilaktyczne. Przewidziano także wiele atrakcji dla całej rodziny.

Dalsza część tego artykułu podlega częstym modyfikacjom - dlatego prosimy sprawdzać aktualne informacje na bieżąco.

Już dziś można zarejestrować się telefonicznie na badanie osteoporozy oraz spirometrię. Badania wykonywane będą po uprzedniej rejestracji telefonicznej pod numerem 722 328 090

W trakcie „Białej Soboty” wykonać będzie można badanie RTG klatki piersiowej, badanie EKG, oraz badania diagnostyczne. Stoiska czynne będą w godzinach od 8:00 do 12:00. Będzie można sprawdzić poziomu glukozy we krwi, poziom cholesterolu całkowitego, TSH, kreatyniny, poziom witamy D3 oraz badanie kału na krew utajnioną. Do badań prosimy być na czczo.

W szkole podstawowej będzie przyjmować dermatolog - specjalistka w zakresie znamion dr Mączyńska. Zapraszamy od godz. 9:30 do 13:30. Fizjoterapeuta – Mario Cardinali zaprasza od godziny 10:00 do 14:00.

Badania ginekologiczne (cytologia oraz USG) odbędą się wyjątkowo tydzień później. Zainteresowane panie zapraszamy do gabinet dr Tarnowskiego w przychodni dr Żulińskiego 14 października w godzinach 9.00-13.00

7 października w gabinecie stomatologicznym „Medentes”, można bezpłatnie wykonać przegląd stanu uzębienia. Gabinet mieści się w Przecławiu pod numerem 93E.

Wydarzenia towarzyszące :

„Bieg Różowej Koszulki” – promujący profilaktykę rozpocznie się o godzinie 11:00 na dystansie około 5km (przebieżka na odcinku Przecław – Smętowice – Przecław). Wszystkich chętnych zapraszamy znacznie wcześniej do skorzystania z badań profilaktycznych oraz do zapisania się na bieg. Dla każdego startującego przygotowano bezpłatną koszulkę techniczną z odblaskami ufundowaną przez Gminę Kołbaskowo.

Straż Gminna w trakcie „Białej Soboty” przeprowadzić będzie szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Zapraszamy na „Pchli Targ” - kiermasz używanych zabawek, książek i gier. Wszystkie zainteresowane dzieci zapraszamy wraz z kocem i pisemnym pozwoleniem rodziców od godziny 9:00 do 13:00

Rada Rodziców szkoły podstawowej zaprasza do kawiarenki, gdzie będzie można skosztować domowych ciast oraz napić się gorącej kawy czy herbaty. Akcja rozpoczyna zbieranie środków na nagłośnienie dla szkoły.

O godzinie 10:00 odbędzie się taniec „Zumby”. Zapraszamy do wspólnej zabawy i przekonajmy się jak rytmiczny taniec może okazać się ciekawą alternatywą dla aerobiku. 

Organizatorem całego wydarzenia jest Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo i Gmina Kołbaskowo przy wsparciu Akademia Zdrowia dr Wojciecha Żulińskiego, przychodni „Sonomed”, gabinetów stomatologicznych „Medentes” oraz Rady Rodziców przy szkole podstawowej w Przecławiu.

biala sobota 2017


 Zmiany z dnia 2017-10-04

(Biała Sobota coraz bliżej, kolejne firmy w trosce o nasze zdrowie deklarują swoją obecność.)

Uczestnictwo podczas Białej Soboty potwierdził sklep Decathlon Ustowo, który przygotuje dla Państwa stanowisko do ćwiczeń. Chętni będą mogli spróbować swoich możliwości na rowerku treningowym, ławeczce i innych akcesoriach fitness.

Zachodniopomorskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie zaprasza w sobotę na masaż biurowy, stanowisko protetyczne i kosmetyczne oraz zajęcia z terapii zajęciowej.

I jeszcze jedna mała zmiana - Dermatolog dr. Mączyńska będzie przyjmować w godzinach 9:30-12:00

Pin It