logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Szanowne Panie! Zbadajcie piersi!

mammbus przeclawMarzec to w naszej okolicy tradycyjnie cykl wydarzeń poświęconych naszym Paniom. Oprócz tradycyjnego Dnia Kobiet odbędzie się także Babski Turniej Piłki Siatkowej oraz przyjadą dwa mammobusy do badań piersi. Pierwszy z nich pojawi się już 8 marca w Kołbaskowie. Drugi przyjedzie do Przecławia 28 marca.

 

 

Niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań - mówi Anna Niemirska z firmy "Lux Med" Diagnostyka. Będziemy wdzięczni za wszelkie wsparcie w rozpropagowaniu naszej akcji na Państwa stronie internetowej. Szczególnie zależy nam na dotarciu do pań z roczników 1966-1968 ponieważ niestety nie otrzymują one indywidualnych zaproszeń na badania mammograficzne.


W Kołbaskowie badania mammograficzne odbędą się w czwartek, 8 marca 2018 przy świetlicy gminnej, w godz. 9-15. Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 325 76 02 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-22) lub pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


W Przecławiu badania mammograficzne w mammobusie odbędą się w środę, 28 marca 2018 przy budynku gimnazjum. Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.


Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego prosimy o przyniesienie na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii. Badanie trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Pin It