logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

"Cwierćmaraton Bielika" i "Minimundial" już za tydzień.

cwiercmaraton bielika minimundialW niedzielę, 27 maja duże sportowe święto na terenie naszej gminy. Na trasie Siadło Dolne, Moczyły, Pargowo odbędzie się Ćwierćmaraton Bielika w którym można pobiec, pojechać rowerem albo pójść marszem nordic walking. W tym samym dniu na mecie w Pargowie odbędzie się Minimundial, w którym zagrają młodzi piłkarze z gminnych szkół podstawowych.

 

 

Śiódmy Ćwierćmaraton Bielika w tym roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Zakończone zostały już zapisy internetowe. Nie ma już wolnych miejsc w wyścigu rowerowym. Tutaj ze względu na bezpieczeństwo uczestników i szerokość trasy, liczbę sportowców ograniczono do 50. W najważniejszym wyścigu imprezy - biegu na 11 km - pozostało już tylko 40 wolnych numerów startowych i nie można ich już bukować przez stronę www. Limit uczestników biegu wynosił 250, zapisanych i zapłaconych jest 210. Od poniedziałku w godzinach od 12:00 do 18:00 w sklepie "Decathlon" będzie funkcjonować specjalne stoisko, gdzie można będzie odebrać pakiety startowe oraz zapisać się osobiście. Dla ostatnich 40 wolnych miejsc obowiązuje zasada "kto pierwszy...", tak więc prosimy nie odkładać decyzji o udziale w biegu na ostatnią chwilę. Może się okazać, że w dniu imprezy w Siadle Dolnym wolnych miejsc już nie będzie.

Są jeszcze wolne miejsca w marszu "Nordic Walking" - dokładnie 34 wolne numery startowe, oraz w rodzinnym rajdzie rowerowym, który nie ma charakteru wyścigu i udział w nim jest bezpłatny. Na wszystkie z tych konkurencji można się zapisać osobiście w "Decathlonie" Ustowo od 21 do 25 maja w godzinach od 12:00 do 18:00

Najważniejsze informacje o imprezie:

- VII Ćwierćmaraton Bielika składa się z następujących konkurencji: bieg, marsz nordic-walking, wyścig rowerowy, rekreacyjny rajd rowerowy.
- start umiejscowiony nad Odrą Zachodnią w miejscowości Siadło Dolne, meta umiejscowiona na boisku w miejscowości Pargowo.
- prawo startu w biegu, marszu nordic-walking i wyścigu rowerowym mają osoby, które do 27.05.2018 r. włącznie ukończą 16 lat oraz spełnią inne wymagania regulaminu. Dla uczestników rekreacyjnego rajdu rowerowego nie ustala się ograniczeń wiekowych.

Terminy startu poszczególnych konkurencji (27 maja 2018 roku, niedziela):
- godz. 11:00 start uczestników wyścigu rowerowego
- godz. 11:30 start uczestników rekreacyjnego rajdu rowerowego,
- godz. 12.00 start uczestników biegu
- godz. 12:10 start uczestników marszu nordic-walking.

Opis trasy
Trasa prowadzi przez rowerowy „Szlak Bielika” na odcinku około 11 km pomiędzy miejscowościami Siadło Dolne i Pargowo, urozmaicona jest dużymi i małymi wzniesieniami. Na trasie umiejscowione będą trzy punkty z wodą. Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 2 godz. dla biegaczy i rowerzystów i 2,5 godz. dla uczestników marszu. Film z trasy można obejrzeć pod adresem : https://youtu.be/ugC-RG1M1KQ

W ramach opłaty startowej wszyscy zweryfikowani uczestnicy biegu, nordic walking i wyścigu rowerowego otrzymają pakiet startowy (numer z chipem, koszulka, pamiątkowy medal oraz napój i posiłek regeneracyjny).

W dniu imprezy w Przecławiu podstawione zostaną autobusy pod gimnazjum, które dowiozą zawodników do Siadła Dolnego oraz po zakończeniu imprezy - z Pargowa do Przecławia.

Prosimy także obserwować profil na facebooku : https://www.facebook.com/cwiercmaraton.bielika/

 

27 maja od 10:45 odbędzie się Minimundial w którym wystąpią drużyny młodych piłkarzy ze szkół podstawowych Gminy Kołbaskowo. O godzinie 11:00 zaplanowano prezentację drużyn, o 11:30 mecze grupowe a o 13:10 konkursy. Zakończenie rozgrywek i prezentacja zwycięzców odbędzie się o godzinie 15:00. Najlepsze drużyny piłkarskie pojadą na wojewódzki finał, który odbędzie się w Szczecinie 15 czerwca.

minimundial pargowo

Pin It