logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Biegali na orientację w Przecławiu.

bieg na orientacjeOrganizują biegi w przeróżnych miejscach. W ogrodzie dendrologicznym, w Mścięcinie, a niedawno nawet w budynkach Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego przy ulicy Cukrowej. Tym razem pobiegli na orientację w Przecławiu na osiedlu "Zielone Pole". Emocji nie brakowało.

 

 

 

Ponad sto osób w środowy wieczór przyjechało do Przecławia aby zmierzyć się z trasami na naszym osiedlu. Organizatorem całego wydarzenia byłą "Szczecińska Dobranocka", która odwiedziła naszą gminę po raz pierwszy. Podczas zaworów sportowcy muszą się wykazać nie tylko szybkością, ale także doskonałą orientacją w terenie. Każdy z zawodników posiadał mapę oraz około dwudziestu miejsc "do zaliczenia".

Cała trasa miała około trzech kilometrów i była podzielona na kilka kategorii wiekowych. Najlepsi z zawodników pokonali trasę w kwadrans, niektórzy potrzebowali prawie godzinę. Punktu kontrolne były umieszczone w przeróżnych miejscach - przy klatkach schodowych, na placu zabaw czy na terenie szkoły. Zawodnicy startowali w odstępach co jedną minutę i za pomoczą elektronicznego czipa potwierdzić swoją obecność w każdym punkcie o odpowiedniej kolejności.

Jak mówią organizatorzy "czekało tu na nich nowoczesny układ budynków, wąskie przejścia i wiele innych atrakcji. Osiedle idealne do biegów na orientację i na pewno w przyszłości zawitamy tam ponownie"

 

bieg na orientacje trasa

bieg na orientacje trasa B

bieg na orientacje trasa C

Pin It