logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Najlepszy podciągnął się 25 razy!

kalistenika przeclawKalistenika to obecnie mało popularna dziedzina sportu, która jednak z roku na rok ma coraz więcej zwolenników. Ćwiczenia w tej dyscyplinie odbywają się wykorzystaniem masy własnego ciała. Nie potrzeba też specjalistycznego sprzętu, ćwiczyć można nawet w domu. Od ponad roku w Przecławiu mamy profesjonalny plac do tego typu sportu i właśnie na nim odbyły się regionalne mistrzostwa.

 

 

Zakończyliśmy właśnie otwarte mistrzostwa w klistenice, w elementach siłowych - mówi Robert Siedziako z fundacji Anioły Sportu. Pierwsza konkurencja było podciąganie się na drążku (tzw. PULL-UP's) gdzie zawodnicy siłowo, bez bujania bioder mają się podciągnąć jak najwięcej razy. Druga konkurencja były przysiady na jednej nodze (L-SIT) gdzie zawodnik na jednej nodze musi dotknąć piętą do pośladków i się podnieść bez zatrzymania w ciągłej serii.

Widzowie, którzy głośno kibicowali swoim kolegom mogli też obejrzeć dwie kolejne konkurencje. Był PISTOL SQUAD gdzie zawodnik wytrzymać ma w pozycji poziomka, z nogami nad poręczą i wyprostowane kolana. Tutaj liczony jest czas jak długo zawodnik się utrzyma w tej pozycji - najlepsi wytrzymali ponad 30 sekund! Ostatnia konkurencja to były pompki na poręczach tzw. DIP'y gdzie zawodnik podpiera się na poręczach i ma zejść przełamując kat prosty w poręczy łokciowej i podnieść się do wyprostu.

Warto dodać, że ćwiczenia zaprezentowane w Przecławiu przez kilkunastu zawodników do łatwych nie należą, ale jeśli początkujący wykona tylko kilka powtórzeń i będzie ćwiczyć regularnie to z całą pewnością po kilku tygodniach zauważy postęp. Przecławski plac do ćwiczeń siłowych, wybudowany przez gminę Kołbaskowo jest dostępny dla mieszkańców bezpłatnie przez cały rok i czynny całą dobę. Nie pozostaje nam nic innego jak, zaprosić do spróbowania swoich sił tej dziedzinie sportu.

Impreza odbyła się pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wójt Gminy Kołbaskowo.

Pin It