logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

"Moczylskie Diablice" zapraszają do morsowania.

Moczylskie diablice 01Mają już za sobą pierwszy sezon. Wprawdzie rozpoczęty dopiero w lutym i szybko zakończony w marcu. Ale już otwierają następny. Od kilku tygodni, a dokładnie od 15 października, regularnie spotykają się w Moczyłach. O umówionej porze wszystkie chętne morsy, foczki i morsice zażywają krótkiej lodowatej kąpieli w Odrze. Jednocześnie zachęcają innych do przyłączenia się.

 

 

Gorąco zachęcam do wspólnego morsowania - mówi pomysłodawczyni całej akcji Iwona Nitsche z Moczył. Z morsowania jest wiele korzyści, od zdrowotnych po urodę i energię, zero depresji, fajnie spędzony czas z ciekawymi ludźmi. Trzeba mieć ze sobą buty neoprenowe takie jak do nurkowania dostępne w np. Decathlonie, ciepłą odzież, czapkę, rękawiczki i ręcznik. Zabieramy też termos z ciepłą herbatą, najlepiej z imbirem, ponieważ imbir bardzo dobrze rozgrzewa.

Stałe spotkania są zawsze w niedzielę o godzinie 11:00 oraz we wtorki o 19:00. W morsowaniu w Moczyłach uczestniczą nie tylko panie, chociaż są one w większości. Po wspólnej rozgrzewce, wchodzą na kilka minut do wody. Potem na brzegu czeka gorąca herbata, ciepłe przekąski a czasami ognisko. Wszystko zależy od pogody. Niektóre ze spotkań kończyły się nawet w saunie!

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Można przyjechać, popatrzeć, porozmawiać, spróbować. Grupa aktywna jest na facebooku pod adresem https://www.facebook.com/groups/569579183505639/

 

Pin It