logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

2 osoby zakażone, 71 osób poddanych kwarantannie, 47 pod nadzorem epidemiologicznym

kwarantannaTak na dzień dzisiejszy wygląda statystyka podana przez Wojewódzką Stację Sanepidarno-Epidemiologiczną w Szczecinie dla całego powiatu polickiego. Ilu z nich mieszka w gminie Kołbaskowo - nie wiadomo. Na terenie sąsiedniego miasta Szczecin poddanych kwarantannie jest 136 osób, pod nadzorem epidemiologicznym 29 osób.

 

 

Z uwagi na dobro i prawo do zachowania prywatności nie udostępniamy danych dotyczących poszczególnych gmin, osób, podejrzeń zachorowań - mówi Małgorzata Kapłan z WSSE w Szczecinie. O każdym potwierdzonym przypadku informujemy osobnym komunikatem. Na dzień 18 marca na godz. 9:00 na terenie województwa zachodniopomorskiego jest 8 osób z potwierdzonym zakażeniem COVID-19. 3 pochodzą ze Szczecin, 2 są z powiatu polickiego a 3 z powiatu stargardzkiego.

  reklama

Ostoja

Dwie osoby zakażone koronawirusem to małżeństwo z Mierzyna, które przebywało we Włoszech i podróżowali własnym samochodem. 11 marca zgłosili się do Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, ponieważ u kobiety pojawiły się objawy w postaci gorączki i kaszlu a 12 marca został potwierdzony pozytywny wynik z pobranych wymazów.

 reklama

Montessori 2

Osoby poddane kwarantannie muszą przebywać przez całe 14 dni w swoim mieszkaniu. Nie mogą one opuszczać swojego miejsca zamieszkania, wychodzić na zakupy, do sklepu czy lekarza. Takich osób w całym powiecie jest już 71. I z pewnością będzie przybywać ponieważ w związku z zamknięciem granic wszyscy obywatele znajdujący poza granicami – mogą wracać do Polski, ale będą także poddani obowiązkowej kwarantannie domowej.