logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Piąty spływ kajakowy z bielikiem nad głowami

IVGminnySplywKajakowyZa nami pierwsza większa impreza gminna po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Piąty, tym razem międzynarodowy, spływ kajakowy odbył się tradycyjnie w Siadle Dolnym. Pogoda w pierwszym dniu wakacji dopisała aż za bardzo. Oprócz tradycyjnego rodzinnego spływu można było wziąć udział w pływaniu kajakiem "na orientację".

 

 

 

W poprzednich edycjach można było wybrać jedną z dwóch tras. Dla bardziej doświadczonych była piętnastokilometrowa trasa z Mescherin do Siadła Dolnego lub krótsza wersja rodzinna, po kanałach międzyodrza. I ten właśnie dystans około ośmiu kilometrów ze startem i metą w Siadle Dolnym obowiązywał naszych uczestników w tegorocznej, wyjątkowej edycji. Trasa spływu przebiegała przez po Międzyodrzu na trasie trasie od śluzy w Siadle Dolnym, Międzyodrzem do śluzy Ustowo i powrót rzeką Odrą do Siadła Dolnego. 

  reklama

Ostoja

Najpierw był spływ rekreacyjny na międzyodrzu w którym wzięło udział prawie pięćdziesiąt dwójek - mówi Paweł Baczyński. Oprócz naszych mieszkańców zgłosiło się także dużo gości z Niemiec. Po trzynastej był spływ na orientację. Każda załoga dostała mapkę oraz dziesięć punktów do odnalezienia i zaliczenia. Muszę powiedzieć, że to chyba najlepsza edycja tej imprezy. Dopisała pogoda, kto miał szczęście mógł zobaczyć bielika.

Fantastyczna pogoda, przepiękna trasa pośród kwitnących nenufarów, bielik wypoczywający na uschniętym drzewie, mijane po drodze kaczki i łabędzie - mówi Dorota Trzebińska. Cudowne widoki i doskonale humory. Czego chcieć więcej. Gmina Kołbaskowo jest piękna i z lądu i z wody!

  reklama

Tasso

Na terenach rekreacyjnych w Siadle Dolnym odbyło się wspólne grilowanie. Uczestnicy mogli także spróbować regionalnych potraw i wypieków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Stobna. Impreza zorganizowana był przez gminę Kołbaskowo i dofinansowana z funduszy unijnych - z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

 

Pin It