logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Koronawirus z przecławskiej podstawówce!

szkola przeclawTego należało się spodziewać. Koronawirus przekroczył także podwoje przecławskiej szkoły podstawowej. Potwierdzono zakażenie wirusem COVID-19 u ucznia pierwszej klasy. Zgodnie z zaleceniami stacji epidemiologicznej nauczyciele i uczniowie, którzy mieli bezpośredni kontakt, zostali skierowani na kwarantannę. Podobne zdarzenie miało miejsce także w kołbaskowskiej placówce. Tam tydzień temu zachorował nauczyciel.

 

 

Nauczanie zdalne rozpoczęły dwie klasy pierwsze przecławskiej podstawówki, ponieważ zakażony uczeń miał także kontakt z dziećmi innej klasy podczas pobytu na świetlicy. Uczeń czuje się dobrze. Zdalne nauczanie wstępnie obowiązuje w tych klasach do 26 października, ale może się przedłużyć.

Tydzień wcześniej koroawirus pojawił się w Kołbaskowie. Nasz nauczyciel 13 października czuł się dobrze - mówi Olga Strugała z ZPO w Kołbaskowie. Wieczorem dostał wysokiej gorączki i "łamało go w kościach". Został skierowany na wymaz, który dzień później okazał się pozytywny. Cztery klasy, które uczył, za zgodą organu prowadzącego czyli wójta gminy, przeszły na zdalną naukę do 23 października. Oczekujemy także na wyniki testów kolejnych dwóch pracowników ze szkoły podstawowej i przedszkola.

  reklama

Ostoja

 

Jak mówi dyrektor kołbaskowskiej placówki, dzieci nauczyły się odkażać ręce, przemieszczać w maseczkach a rodzice nie oponują. Gorzej z zachowaniem dystansu w szkole. Placówka od miesiąca jest w posiadaniu przenośnych ozonatorów do pomieszczeń oraz lamp bakteriobójczych, które zakupiono z gminnego projektu.

Z dyscypliną i noszeniem maseczek w przecławskiej szkole jest gorzej. Potwierdzają to uczniowie i pracownicy. Niektóre dzieci żarty robią sobie - mówi jedna z pracownic szkoły - kupują specjalnie tic-taki żeby udawać, że jedzą i maseczki nie zakładać. Albo chodzą z pustymi puszkami po napoju i udają że piją. W głowie mi się nie mieści, jak można być tak nieodpowiedzialnym. One przejdą bezobjawowo, a na starszych nauczycieli czekać będzie szpital i respirator.

 reklama
jas poziomo

 

Apeluję o prawidłowe noszenie maseczek przez uczniów - mówi dyrektor szkoły podstawowej w Przecławiu Beata Bitel. Bądźmy odpowiedzialni. Apeluję do rodziców o rozmowy z dziećmi na temat bezpieczeństwa, o ryzyku zarażenia innych, starszych od siebie, pracowników szkoły czy nauczycieli. Podejście niektórych do epidemii w momencie kiedy patrzą tylko na swoje przekonania jest wysoko egoistyczne. Lekceważą pozostałą społeczność szkolną. Za każdy taki przypadek ucznia bez maseczki wystawiamy karne, ujemne punkty.

Jak dodają nauczyciele - czas na zwracanie uwagi i pouczanie się skończył.

Pin It