logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Tylko 30 szczepień tygodniowo w Przecławiu.

szczpeinie p covidWe wtorkowe popołudnie pierwszy senior gminy Kołbaskowo zostanie zaszczepiony przeciwko COVID-19. Przecławska przychodnia "SALUS" rozpoczyna szczepienia od najstarszych mieszkańców, który się na nie zgłosili. Preparat konsorcjum Pfizera i BioNTech przyjedzie do naszej miejscowości już 26 stycznia i w tym samym dniu zostanie podany pierwszym chętnym. Oczywiście możliwości przychodni są znacznie większe, ale przez najbliższe tygodnie dostawy rządowe będą bardzo małe.

 

  

NA terenie gminy Kołbaskowo tylko jedna przychodnia będzie uczestniczyć w Narodowym Programie Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 ogłoszonego przez Rząd. Szczepienie polega na podanie leku z odstępem trzech tygodni. Szczepienie jest bezpłatne i dobrowolne. Zainteresowanie ze strony mieszkańców jest bardzo duże. Problemem z pewnością będzie "wąskie gardło" dostaw.

Niestety szczepionka będzie dostarczana do Przecławia przez najbliższe tygodnie w ilości dla 30 osób tygodniowo. Jak się dowiedzieliśmy, taką ilość medycy z Przecławia są w stanie zadysponować nawet w jeden dzień. Możliwości przychodni są kilkunastokrotnie większe.

Taka jest dostępność dostaw szczepionek Pfizera na dzień dzisiejszy. Może rozpocznie się dystrybucja szczepionki Moderna, wtedy ilość dawek może się zwiększyć - mówi dr Sylwia Napiontek-Balińska z przychodni "Salus".

  reklama

Hair-House

 

26 i 27 stycznia w Przecławiu zostaną zaszczepieni pacjenci w wieku 80+ Kolejni z młodszej grupy otrzymają szczepionkę tydzień później. I tak przez cztery tygodnie. Szczepieni są pacjenci zgodnie z zapisami na konkretne terminy do 17 lutego. Otrzymali już informacje o dacie i konkretnej godzinie - mówi dr Sylwia Napiontek-Balińska z przychodni "Salus".

Stąd prośba przychodni, aby nie przychodzić wcześniej i nie gromadzić się przed przychodnią. Być może zwiększone zostaną ilości dostępnych szczepionek i pozwoli to na zwiększenie ilości osób.

Osoby, które chcą się zapisać na szczepienie proszone są o wysłanie wiadomości SMS pod numer 882 493 429 o treści "Szczepienie COVID imię i nazwisko oraz rok urodzenia" Przychodnia "Salus" prosi o niedzwonienie na numer stacjonarny przychodni. Jest on przeznaczony dla pacjentów tej przychodni i obecnie jest dość często blokowany. Dla osób nie posiadających możliwości zgłoszenia się przez SMS wystawiono pojemnik w przedsionku gdzie będzie można pozostawić swoje zgłoszenie na piśmie.

Pin It