logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Wpadnij na szczepienie. Przecław 25 czerwca.

wpadnij na szczepienieBez umawiania się na konkretny termin będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 w przecławskiej przychodni. Pilotażowa akcja "Wpadnij na szczepienie" prowadzona będzie w przychodni SALUS w Przecławiu w najbliższy piątek. Nie trzeba dzwonić, umawiać daty i godziny. Tylko przyjść z dowodem osobistym.

 

 

To akcja skierowana do najbardziej zabieganych mieszkańców naszej gminy. Nie każdy znajduje czas i możliwość aby dzwonić na infolinię lub wysyłać SMS'y. Niektórzy także pracują w różnych godzinach i przez to nie mogą sobie pozwolić na konkretną rezerwację z wyprzedzeniem. Teraz wystarczy podejść do przychodni SALUS w Przecławiu (koło Poczty) w najbliższy piątek 25 czerwca od godziny 15:00 do 19:00. Każda dorosła osoba otrzyma szczepionkę firmy Pfizer.

Jest pomysł aby tą akcję jeszcze bardziej rozszerzyć o regularne szczepienia w soboty. Jeśli zainteresowanie będzie duże możemy taką akcję przeprowadzać w każdy sobotni poranek przez całe lato - mówi Dr. Sylwia Napiontek-Balińska z przychodni SALUS.

reklama

500 250 KEPS Warzymice

Jak pokazują statystyki niestety jeszcze nam daleko do odporności zbiorowej. Według ministerstwa Zdrowia w całym powiecie polickim wyniki przedstawiają się następująco:
Gmina Dobra - 36,0%
Gmina Nowe Warpno - 29,2%
Gmina Kołbaskowo - 28,3%
Gmina Police - 27,4%

Do liczby zaszczepionych mieszkańców wliczane są tylko osoby posiadające numer PESEL oraz, które podały numer PESEL przy szczepieniu. Dodatkowo dla każdej gminy zostały obliczone wskaźniki wyszczepienia, zdefiniowane według wzoru: Wskaźnik wyszczepienia = (liczba zaszczepionych mieszkańców gminy podzielona przez liczbę mieszkańców gminy) * 100%. Liczba osób zamieszkujących daną gminę jest wyznaczona w oparciu o dane demograficzne dostarczone przez GUS według stanu na 31 grudnia 2020 r.

  reklama

Hair-House

 

Dodatkową zachętą dla gmin mają być nagrody pieniężne – zapowiedział we wtorek minister Michał Dworczyk. Gmina która będzie miała najwyższy wskaźnik szczepień w Polsce otrzyma 2 miliony złotych. Po milionie otrzymają gminy, które będą miały najwyższe wskaźniki w 49 regionach. 500 pierwszych gmin gdzie zaszczepi się 75 procent mieszkańców otrzyma po 100 tys. zł.

Jednak najważniejszym argumentem jest bezpieczeństwo nasze oraz naszej rodziny przed ewentualnym ciężkim zachorowaniem na koronawirusa. Eksperci są zgodni - jeśli nie wzrośnie procent zaszczepionych w najbliższe wakacje - zaraz po nich czeka nas czwarta fala pandemii, zamknięcie szkół, instytucji oraz kolejny paraliż opieki zdrowotnej.

 

Pin It