logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Są jeszcze miejsca na jedenastego Bielika!

Bielik 2022W ostatnią sobotę odbędzie się najważniejsze wydarzenia sportowe gminy Kołbaskowo - Ćwierćmaraton Bielika. Tym razem to już 11 edycja. Malowniczą, jedenastokilometrową trasę będzie można było pokonać na pięć sposobów: rekreacyjnie lub wyścigowo rowerem, biegiem albo chodem typu "nordic walking". Nowością jest piąty sposób - przepłynięcie trasy z Siadła Dolengo do Pargowa na deskach SUP. Zapisy na imprezę zakończyły się już 30 kwietnia, ale mmy dla spóźnialkich dobrą wiadomość, jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

 

 

To będzie rekordowa impreza sportowa - na starcie w Sadle Dolnym można się spodziewać około 600 zawodników. Zarejestrowaliśmy 110 osób w rekreacyjnym rajdzie rowerowym, 291 osób w biegu, 115 osób w marszu Nordic Walking, 79 osób w wyścigu rowerowym oraz 18 osób w wyścigu SUP - wylicza Beata Sypniewska z Urzędu Gminy Kołbaskowo. Osoby, które przegapiły zapisy mogą się ze mną kontaktować (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Tel 91 311 95 21).

  reklama

Fruktolinka

 

Warto wspomnieć, że organiatorzy mają określoną ilość koszulek w rezerwie, więc rejestracja dodatkowa, ta po 29 kwietnia, nie gwarantuje otrzymania koszulki w pakiecie startowym.

Start imprezy odbędzie się oczywiście w Siadle Dolnym według następującego harmonogramu:
godz. 10:00 start uczestników wyścigu rowerowego,
godz. 10:30 start uczestników rekreacyjnego rajdu rowerowego,
godz. 11:00 start uczestników wyścigu SUP
godz. 11:30 start uczestników biegu
godz. 12:00 start uczestników marszu nordic-walking,

  reklama

Hair-House

Nowością w jedenastym Ćwierćmaratonie Bielika będzie wyścig na deskach SUP! Wyścig, jak każda inna konkurencja, rozpocznie się w Siadle Dolnym i zakończy w Pargowie. Po przepłynięciu całego dystansu, konieczne będzie dotarcie na metę, która usytuowana będzie przy terenie rekreacyjnym w Pargowie. Zawodnik jednak będzie miał zmierzony czas spędzony na wodzie, dlatego też dystans jaki zostanie do pokonania, by dotrzeć na metę, można będzie potraktować jak rekreacyjny spacer

A co na mecie w Pargowie? Impreza, jak co roku, ma charakter rodzinnego pikniku sportowego. Organizator – gmina Kołbaskowo, przygotowała dla każdego coś miłego. Będzie „Kołbaskowo Challenge”, bogata strefa dla dzieci, „Bieg Malucha” z nagrodami i przede wszystkim fantastyczna atmosfera.

  reklama

Magnolia Przeclaw baner medium 22

 

A tak bawiliśmy się w poprzednich latach

Pin It